Жителі Харківщини стали частіше хворіти на туберкульоз, медики наголошують на необхідності щеплення

Зростання рівня захворюваності на туберкульоз на 4% реєструють медики на Харківщині за 9 місяців цього року. Вони закликають проходити профілактичні обстеження у разі тривалого кашлю, а також флюорографію. А немовлята мають пройти щеплення ще в пологовому будинку, – говорять в обласному протитуберкульозному диспансері.

Температури не було, кашлю також. Але туберкульоз був, – розповідає житель Луганщини. Він лікується в обласному протитуберкульозному диспансері. Молодий чоловік підозрює, що опірність організму інфекціям зменшилася через напружений режим праці на заробітках. Мовляв, дружина мала народити, і були потрібні гроші. А ще до пологового будинку не пускали без рентгену грудної клітини. На ньому і виявили патологію легені.

мешканець Луганщини

Я обратился к фтизиатру своего города. Он подумал, что пневмония это. Лечили меня неделю от пневмонии. Опухоль так и оставалась- меня отправили на лечение в Харьков. Здесь начали обследовать и лечить, и нашли, что это туберкулез.

Раніше виявлений туберкульоз швидше лікується,- так говорять лікарі. Але цьому молодому чоловіку з Луганщини, з його ж слів, треба пробути на лікуванні ще місяць. Особливо обережними повинні бути молоді мами, мовляв, у пологовому будинку дитині мають зробити щеплення від туберкульозу. Адже в малюків без щеплення можуть бути ускладнені форми туберкульозу, – кажуть у диспансері.

Ірина Калмикова, гол.лікар обласного протитуберкульозного диспансеру №1

Вакцины поступили, есть в роддомах в Харьковской области. Можно, нужно вакцинировать детей. Это создает иммунитет в том периоде, когда ребенок новорожденный, слабый, не окрепший.

Школярам не варто відмовлятися і від щорічного проходження реакції Манту, – говорять лікарі. Туберкулін для цього є. І боятися посиленої реакції манту не треба.

 Ірина Зубкова, в.о. гол. державного санлікаря Харківської області

Была маленькая папула- а потом она стала 15 мм. И вам говорят, что нужно стать на учет в тубдиспансер. Это не значит, что у Вашего ребенка туберкулез. Да, за ним будут наблюдать, обследовать, и тогда будет вынесено решение- либо ему нужно профилактическое лечение, которое надо пройти, либо наблюдение.

В управлінні держсанепідсдужби наводять приклади, коли батьки нехтують щепленнями, не приводять дітей на обстеження навіть тоді, коли в родині був туберкульозний хворий. Це призводить до того, що замість профілактичного лікування дитині, яка контактувала з хворим, тепер доводиться проходити важкі для дитячого організму курси лікувалння.У департаменті охорони здоров’я звертають увагу на ще одну важливу деталь. Цьогоріч через пізнє надходження вакцин в області порушено календар щеплень.

 Олександр Галацан, директор обл. департаменту охорони здоров’я 

Ми будемо налаштовувати одне щеплення на інще, і в нас певні ризики можуть виникнути. Чи не буде побічних дій, чи не буде алергічних реакцій?
Пацієнти протитуберкульозного диспансеру знають про те, що треба робити, аби не захворіти на туберкульоз. Зокрема, хворий із Луганщини застерігає від перевантажень, недостатнього сну.

 мешканець Луганщини

Вредные привычки- надо сразу их убрать их своей жизни. Питаться хорошо, белков побольше кушать. Главное- питание, дневной сон полезен для здоровья.
Найпоширеніший спосіб зараження туберкульозом- повітряно- крапельний, – говорять лікарі. А ще після перебування в транспорті варто не сідати до столу, не помивши добре руки. Таким чином можна вберегтися від багатьох інфекцій. Для тих, хто все- таки захворів, в області є ліки, -розповіли в диспансері.  На складі з дотриманням всіх умов зберігаються препарати для лікування всіх форм туберкульозу. Їх вистачить для всіх лікарень, протитуберкульозних кабінетів та спеціальних санаторіїв.

Світлана Маренич