Жителі та лікарі Чугуївського району – про переваги реформи первинної ланки медицини (фото, відео)

На шляху до самостійності – з сильною підтримкою юристів. Чугуївський центр первинної медико-санітарної допомоги відтепер стане автономним некомерційним комунальним підприємством. Таке рішення прийняли депутати Чугуївської райради на сесії у березні. Із перевагами та перспективами автономізації знайомились наші кореспонденти.

 

Молода мати Марина Бузиновська прийшла до чугуївського центру первинної медико- санітарної допомоги із місячною дитиною. У кабінет здорової дитини. Говорить, тут обслуговуватись зручно. Лікарі привітні та готові консультувати в разі необхідності і в телефонному режимі.

Марина Бузиновська, жителька Чугуєва

Все нормально пока было, но если будут какие-то вопросы, будем звонить врачам.

Від часу, коли розпочалася реформа в первинній ланці медицини району, його мешканці вже поставили чимало запитань, – кажуть лікарі.

Олена Трубчанінова, в.о. завідувачки з сімейної медицини

Как будут договора заключаться, присматриваются к врачам. Выбирают, общаются с врачами. Люди активное участие принимают в этом. Думаю, будет положительный эффект. Изменится медицина в лучшую сторону. По крайней мере, люди станут более ответственны к своему здоровью, и нам не надо будет уговаривать их обследоваться.

В одному з районів Чугуєва- Зачугівці- відкрилася в січні цього року амбулаторія сімейної медицини. Як розповіла сімейний лікар Римма Трофимова, звернень щодня вистачає. Тут видаються медичні довідки, за необхідності вимірюють тиск чи то ставлять крапельниці. Мовляв, тут і йти недалеко, і зручно.

Римма Трофимова, сімейний лікар амбулаторії “Зачугівська”

Дневной стационар, у нас, можно сказать, переполнен. Тут идет до 10 человек в день. Они приходят: можно откапаться? Нужно- не нужно. Но мы, конечно, регулируем, смотрим, кому надо, Медикаменты не такие уж дешевые у нас. Все получают улучшение.

В новій амбулаторії передбачено помешкання для сімейного лікаря, та поки що молодь сюди не дуже рветься, – кажуть в амбулаторії. Та й мешканці Зачугівки говорять, що принесуть заяви на обслуговування саме Риммі Василівні.

Сергій Іванович, житель Зачугівки

Я не знаю насчет молодых врачей. Но Римма Васильевна устраивает. Она и детей лечила- у меня 10 детей. Она их всех до одного знает. Сейчас она семейный врач, нас вполне устраивает.

У чугуївському центрі первинної медико- санітарної допомоги наразі майже три десятки фельдшерсько- акушерських пунктів та амбулаторій. Де обслуговується 79 тис.населення. Тож автономізація – крок більш ніж відповідальний кажуть у центрі. Втім, оскільки чугуївський центр первинної медико- санітарної допомоги є пілотним проектом, – каже його головний лікар, – є певні переваги, як то юридична підтримка. Бо чимало питань виникає з оформлення документів.

Тетяна Черевань, голов. лікар ЦПМСД Чугуївської райради

Автономизация дает свободу принятия решений. Но это не значит, что главврач может придумывать непонятно что. Будет существовать наглядова рада, которая будет все контролировать. И будут в нее входить жители района, города. И администрация, и департаменты, и мы будем перед ними отчитываться.

Як пояснили експерти, фінансування Чугуївського центру первинної медико- санітарної допомоги найближчим часом буде здійснюватись за “перехідною схемою”. Райрадою буде розглянуте питання про прийняття районної бюджетної програми, за якою центр буде отримувати кошти з районного бюджету. Питання щодо необхідності автономізації лікарень вже давно підіймається профільним міністерством. Та нині закон розглянутий лише в першому читанні, Територіальні громади – власники лікарень – чекають на його прийняття.


Однак перетворити лікарню на некомерційне комунальне підприємство, говорять юристи, можна вже зараз, не чекаючи спеціального закону про автономізацію. До речі, в Харківській області як комунальні підприємства уже працюють 4 медичні установи: в Куп’янську, Золочеві, Близнюках та онкоцентр у Харкові.

Світлана Маренич