Жителі Соколового, що на Зміївщині, ризикують бути відрізаними від райцентру (відео)

Мешканці села Соколове, що у Зміївському районі, побоюються, що залишаться відрізаними від райцентру та інших сіл. А все – через аварійний стан дороги Зміїв-Мерефа. За словами селян, водії громадського транспорту відмовляються їздити до села, 40 хвилин лише в один бік на шлях до Соколового витрачає карета швидкої допомоги. Отож – місцеві жителі зібралися на збори громади, планували навіть перекрити дорогу. До чого вдалось домовится разом з представниками обласного автодору, знає Діана Корсун.

соколове

Село Соколове розташоване у Зміївському районі за 15 км від райцентру. Та дістатись до села без пригод майже неможливо, бо з часів прокладання дорога між Зміївом та Мерефою капітально не ремонтувалась. Улітку ремонтні роботи поблизу Соколового ніби розпочались – дорожники зняли один шар покриття, насипали щебеню і так усе й залишили, обурюються місцеві жителі.

Валентина – місцева мешканка

Писали письма, і в Київ, і в область, і в район. Відповіді йдуть – нас спочатку обіцяли закінчать роботи 25 августа, потом 10 сентября, є письма. Но робота не ведеться ніяка, пиль, ямочного ремонта ніякого.

Щоб привернути увагу до свого питання, місцеві мешканці навіть зібралися перекрити дорогу. Адже аварійним шляхом не хочуть їздити ні громадський транспорт, ні таксі. Кареті швидкої треба 40 хвилин, щоб доїхати до села, і ще стільки ж – аби доправити хворого до лікарні.

Дмитро – місцевий мешканець

Село сами видите большое. Есть девушки и беременные, и много молодежи, и старики есть. А скорая сюда действительно ехать не хочет, также как и таксисты. Такси со Змиева вечером подходишь сюда проезд идет по другому тарифу, потому что плохая дорога.

На зустріч з жителями приїхали представники облавтодору, які і мають опікуватися дорогою “Зміїв-Мерефа”. Дорожники визнають, 90% цього автошляху нині в аварійному стані. Щоб відремонтувати всі 22 кілометри, треба 130 млн.грн., а у держави цих грошей немає. З перевиконання митного плану на дорогу вдалось виділити 8,5 млн.грн. Цього вистачить на ремонт лише пари кілометрів .

Сергій Пляка – заст. начальника облавтодору 

Определены самые разрушенные участки их получается 6 штук, протяженность от 160 самый маленький участок до 700 метров. В этом году буквально в пределах 6-7 дней подрядчик сюда заходит, он заканчивает объект в Змиевском районе и переходит сюда. В течении недели 2,2 км будет уложено нового покрытия.

“Зміїв-Мерефа” є дорогою державного значення, отож про виділення коштів на її ремонт з місцевого бюджету годі і думати. Та й таких грошей у бюджеті громади Соколового просто немає, каже сільський голова. Не вірить він і у користь обіцяного автодором ремонту кількох ділянок.

Геннадій Мураєв – Соколівський сільський голова

Вже осінь підійшла, і ці кусочки вони нічого не рішать. Яшо ви їхали, например, зі Змійова, ви бачили де там дальше, які дороги розбиті, і де там полностью ве. Це нічого я вам як сільський голова кажу, воно не дасть. Це так кусочок, ну шо тут, тут кусочок в центрі. А остальне?

Дорогу “Зміїв-Мерефа” місцеві мешканці вирішили не перекривати. Кажуть, будуть чекати хоча б завершення ремонту ділянок, які вже кілька тижнів просто засипані щебенем.

Діана Корсун