Завтра в Коломаку – відкриття пам’ятнику Мазепі та опера просто неба (розклад потягу та автобусів)

Завтра, 22-го липня, в селищі Коломак Харківської області відбудеться культурно-мистецький фестиваль “Гетьманська слава” та урочисте відкриття пам’ятнику І. Мазепі з нагоди 330-річчя обрання його гетьманом. Про це на своїй сторінці у Facebook нагадує Віктор Козоріз.

кол1

Для цього майже все готове: програма, ярмаркова площа, сценічні майданчики, опера “Мазепа”, а найголовніше — пам’ятник І.Мазепі, який 20-го липня був доставлений до Коломака з майстерні скульптора С.Гурбанова і зайняв своє місце на природному пагорбі. Пам’ятник, до речі, взятий під цілодобову охорону й біля нього навіть встановлено відеоспостереження.

кол2

Урочисті заходи у Коломаці розпочнуться вже о 9.00 з молитви за гетьманом Мазепою, яка проходитиме у місцевій Свято-Воскресінській церкві. А об 11:00 у районному будинку культури розпочнуться різні культурно-просвітницькі заходи, в т.ч. виставка плакатів і картин, присвячених гетьману І.Мазепі, пересувна виставка Харківського історичного музею, презентація книжкової продукції тощо.
Відкриття самого фестивалю відбудеться о 15:00 на місцевому стадіоні, а відкриття і освячення пам’ятника І.Мазепі заплановано на 18:00 (за київським часом). О 20.30 на місцевому стадіоні розпочнеться прем’єра опери “Мазепа”, в якій буде задіяно більше 200 артистів та обслуговуючого персоналу. “Печенізьке поле” нехай відпочиває.

кол3

Такий фестиваль у Коломаці проходитиме вперше і його організатори, насамперед, Коломацька селищна рада та Коломацька райдержадміністрація, вклали у нього дуже багато сил. Єдине, на що не можуть вплинути організатори фестивалю – це погода. За прогнозами синоптиків, у суботу вона обіцяє бути спекотною (до +33 градусів) і це також треба враховувати, зокрема тим, хто погано переносить спеку та має проблеми зі здоров’ям.

кол4

Отож, їдемо до Коломака, найкраще – власним автотранспортом. Також 22.07.17 о 12:00 з Південного залізничного вокзалу Харкова до станції Коломак буде відправлятися додатковий дизель-потяг, яким можна буде дістатися й назад, до Харкова (виїзд із ст. Коломак о 23.30). Організатори фестивалю подбали й про додаткове автобусне сполучення між Харковом та Коломаком (розклад транспорту див. нижче).