Завтра в Харкові вшанують пам’ять репресованих митців

3-го листопада у Харкові пройде акція «Потяг 3-4-5 Харків – Сандармох – Харків», присвячена річниці розстрілів в урочищі Сандармох. Харків’ян познайомлять з незвіданими сторінками історії. Про це повідомили в ХОДА.

«Всесвітньо відомий учений, харків’янин Юрій Шевельов назвав Першу столицю 1920-х років «третім Харковом» – «символом українського урбанізму, здибленої та бунтівної України». Але найкращих творців «третього Харкова» на початку 1930-х етапом відправили на Соловки, – розповідають організатори акції «Потяг 3-4-5 Харків-Сандармох-Харків». – В урочищі Сандармох, що на півдні Карелії, 27 жовтня та з 1-го по 4-те листопада 1937 року до 20-річчя Жовтневої революції радянською владою було розстріляно 1111 в’язнів, 290 з них були українцями. Серед яких – відмі митці, що творили у Харкові, – Лесь Курбас та Микола Куліш. «Четвертий Харків» був «суцільною провінцією» Радянського Союзу. Сьогодні ми творимо «п’ятий Харків».

3 листопада, у День пам’яті репресованих митців, у Харкові пройдуть наступні заходи, участь у яких можуть взяти всі бажаючі:

– 16:00 – зустріч на Театральному майдані, лекція для всіх учасників акції на тему «Березіль» Курбаса».

– 16:30 – Студентський перформанс у Харківському державному академічному драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка (вул. Сумська, 9).

17:00 – Вулична піша екскурсія від «Березілю» до Харківського літературного музею (вул. Фрунзе, 6). У ході екскурсії заплановано наступні зупинки:

– «Легендарна Сумська, 13»;

– «Будинок Саламандри, Шевельов»;

– «БахчиЧурайский фонтан»;

– «Година папуги»;

– «Площа П’яти кутів».

18:00 – «1920-ті НАЖИВО» – вірші в Харківському літературному музеї читають Сергій Жадан, Ганна Яновська.

19:30 – Заходи біля будинку «Слово» – «Кінець української силабо-тоніки» (вул. Культури, 9). У пам’ять про загиблих учасники акції запалять свічки, також заплановано читання віршів.

20:30 – Студентський перформанс на площі Свободи.

Вхід на всі заходи – вільний.

Реєстрація – за телефонами: (095) 881 40 88 (Вікторія), (096) 710 89 07 (Лейла).

Довідково:

Ініціатором акції «Потяг 3-4-5 Харків – Сандармох – Харків» є радіожурналістка Вікторія Склярова. Організатори: Харківський літературний музей, театр-студія «Вінора» та Український клуб Слобідчини.