Завтра стартують виплати компенсацій вкладникам радянського Ощадбанку

Завтра стартують виплати компенсацій вкладникам радянського Ощадбанку. В Уряді наполягають, йдеться про масштабне відновлення соціальної справедливості і водночас – про важку банківську роботу. Жодних черг та байдужості персоналу – за організаційну складову виплат відповідають очільники Мінфіну та Ощадбанку. Вже нині свої дані в Ощадбанку актуалізували 2,5 мільйони людей, півтора – зареєстровані.

Сергій Подрєзов, голова правління Державного Ощадного банку України

То есть 1-го июня у нас будет порядка 70-80 тысяч людей, которые согласно своей очереди, в свое время получат свою тысячу в виде карточки, налички, или отправят на депозит.

Гроші на виплати компенсацій є, розповіли в Ощадбанку. На черзі – реалізація ще однієї соціальної ініціативи глави держави – пільгове іпотечне кредитування. З Мінрегіонрозвитку звітують, у регіонах завершується організація структур для безпосередньої взаємодії із потенційними новоселами, які бажають взяти іпотечний кредит із частковою компенсацією відсоткової ставки. Триває обрання об’єктів, де купуватимуть квартири, формується мережа отримувачів бюджетних грошей.

Анатолій Близнюк, міністр регіонрозвитку, будівництва та ЖКГ України

Завдання Президента було допомогти людям, щоб чиновники перепони не чинили. Людина – банк – забудовник. Все, а держава повертає, якщо 16 % річних, то 13 компенсується.

Людина, яка прагне отримати пільговий іпотечний кредит, має прийти до банків, які беруть участь у цій державній програмі, з мінімальним набором документів. Їх перелік, як і список банківських установ є на офіційному сайті Мінрегіонбуду. Там наголошують – від часткової компенсації коштом держави банківських кредитів зиск подвійний-власне житло для українців із середнім прибутком та розбудова будівельної галузі.

 

Юлія Губська