Завершується будівництво регіонального Центру надання адмінпослуг

На Харківщині планується відкрити великий регіональний центр надання адміністративних та соціальних послуг, аналогів якому немає в Україні, – повідомила 26-го липня губернатор Харківщини Юлія Світлична під час координаційної наради щодо будівництва центру, який вже готується до здачі будівельниками.

цнап строительство

Йдеться про спільний проект ХОДА, міської ради та  міжнародних партнерів. “Це буде найбільш потужний та найбільш системний заклад, який надаватиме майже 450 послуг. До його роботи буде залучено близько 20 органів влади та служб міста Харків та Харківської області. Це Пенсійний фонд, соціальна сфера, Державна фіскальна служба, Державна міграційна служба, реєстрація послуг цивільного стану, послуги департаментів ХОДА, міської ради тощо. Планується, що в центрі розглядатимуться майже 2000 звернень на день”, – сказала Світлична.

За даними обл. департаменту конкурентоспроможності регіону,  в центрі планується надання 183 послуг соціального характеру, 24 – пенсійної сфери, 10 – щодо реєстрації актів цивільного стану, 6 – міграційної служби (в тому числі передбачено послуги з видачі закордонних паспортів та ID-карток), 17 – Державної фіскальної служби, 34 – департаментів ХОДА, 50 – з надання дозвільних документів, 104 місцеві послуги.

Крім того, центр надаватиме низку ексклюзивних послуг. Тут працюватиме «Вікно для іноземців», де можна буде зареєструвати місце постійного проживання чи тимчасового перебування, оформити громадянство або отримати консультаційні послуги. У «Молодіжному вікні» зареєструють шлюб, народжену дитину, візьмуть на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов тощо.

Нагадаємо, проект з будівництва Регіонального ЦНАПу реалізується в рамках меморандуму про співпрацю між Харківською областю і Посольством США в Україні та за підтримки USAID.

За оцінкою радника Глави Адміністрації Президента України з питань реформ, екс-заступника Міністра юстиції Грузії Георгія Вашадзе, Харківський регіональний центр надання адмінпослуг стане зразком для будівництва центрів по всій Україні.

Довідково:

Цього року в місті Харків вже відкрилисяь2 ЦНАПи.