"Запам'ятайте ці обличчя" – виставка ретроспективного портрету, присвячена ліквідаторам аварії на ЧАЕС

Запам’ятайте ці обличчя. Під такою символічною назвою пройшла виставка ретроспективного портрету, присвячена ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС.

 

Їх всього 18 портретів харків’ян-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. Олександр Юрков, один з перших, хто був в епіцентрі катастрофи. На портреті йому 25, із сумом згадує чоловік ті часи. Каже всі розуміли, що сталося, але віддано робили свою роботу.

Олександр Юрков, чорнобилець

Радиация она не видна, но последствия понятны были и ситуация. Но мы тогда не переживали. Нужно было делать конкретную работу. И мы ее делали.

Автор портретів, нині заслужений діяч мистецтв, а 25 років тому звичайний призовник, що за іронією долі потрапив до Чорнобилю, Олег Вікленко, говорить, що сам тільки зараз помітив – його роботи поєднує загальний сум в очах людей, можливо, ще не осмислений, проте незворотній.

Олег Вікленко, заслужений діяч мистецтв України

Вот удивительно у них усталость может быть в глазах, тяжеловато. Но на самом деле это чистые, удивительные люди с прекрасной душой.

Анатолій Губарев голова міської громадської організації “Спілка Чорнобиль” зазначає, що виставка є знаковою.

Анатолій Губарев, голова міської організації “Спілка Чорнобиль”

Мы стараемся сохранять память об этих людях. Наша основная задача – это донести наши знания до молодого поколения и протянуть ниточку. Для того, чтобы состоялась связь между нами, кто участвовал в ликвидации и поколением, котрое родилось уже после Чернобыля.

Вікторія Котова