Загони територіальної оборони можуть стати ядром обороноздатності Харківщини – губернатор (відео)

Сьогодні, 18-го березня, на навчальній базі МВС у Сокольниках відбулись інструктивно-методичні заняття для районних комісарів – начальників штабів територіальної оборони міста Харків та області.

Учасники сьогодняшніх навчань будуть використовувати отримані знання для подальшого проведення занять із загонами тероборони на місцях.

Звертаючись до учасників занять, губернатор Харківщини Юлія Світлична сказала, що системний підхід до оборони області був запроваджений у 2016 році, коли були прийняті три програми для забезпечення безпеки на території Харківщини. Одна з найважливіших, на думку глави ХОДА, програма територіальної оборони.

«Програма територіальної оборони на 2016-2017 роки містить не тільки основний план заходів, а й підкріплена матеріально, – зазначила Юлія Світлична, звертаючись до учасників навчань. – Перед вами – чітка вимога: системно організувати підготовку загонів територіальної оборони із залученням ветеранів АТО, військових і громадських організацій. Сьогодні не всі райони дотягують до оцінки «задовільно». Є над чим працювати і чого прагнути. Але саме територіальна оборона може стати ядром зміцнення обороноздатності кожного району області».

На фінансування програми територіальної оборони в 2016-2017 рр. в обласному бюджеті було передбачено близько 6 млн грн. Це дозволило укомплектувати загони тероборони обмундируванням і всіма необхідними для роботи засобами.

В ході занять Юлія Світлична отримала нагороду Харківського обласного військового комісаріату «За досягнення» I ступеня за внесок у розвиток територіальної оборони.

«Харківська область – єдина на сьогоднішній момент в Україні, де за підтримки обласної адміністрації та особисто Юлії Світличної з обласного бюджету виділяються значні кошти на територіальну оборону, – зазначив військовий комісар області Юрій Калгушкін. – Це дозволяє укомплектувати загони і проводити ефективне навчання».

За словами Калгушкіна, навчання з районними комісарами проводяться у Харкові один раз на два місяці. З керівним складом загонів територіальної оборони – кожну суботу або неділю.

Крім того, заняття проводяться на базі штабів тероборони в районах.

«Загони тероборони створені в усіх районах області. Найбільш активно проводять навчання в Зміївському, Дергачівському, Харківському районах та всіх районах міста Харків, – розповів обласний комісар. – Сьогодні до активної роботи підключаються Куп’янськ, Вовчанськ – райони, які межують з Російською Федерацією. Створити саме в прикордонних районах обороноздатні загони територіальної оборони – наша основна задача».