За надання російській мові статусу регіональної не голосували лише опозиціонери

За надання російській мові статусу регіональної проголусувала більшість депутатів Харківської облради. Таким чином народні обранці задовільнили потребу своїх виборців – користуватися рідною мовою – а російську такою вважають 44% населення Харківщини.

 

Не голосували за мову тільки опозиціонери. Вони демонстративно залишили залу засідань. Решта народних обранців ухвалили рішення про надання російській мові статусу регіональної майже одностайно.

Роман Шаповал, начальник ГУ освіти і науки ХОДА

В проекті рішення, яке виноситься на розгляд, нічого, що йде всупереч з законом України не виноситься. Лише підкреслюється толерантність по відношенню однієї мови до іншої.

Регіональна мова вводиться законом України на підставі перепису населення. Якщо 10 % жителів назвали рідною мовою іншу, а не державну, то за Законом України “Про засади мовної політики” вона набуває статусу регіональної.

Сергій Чернов, голова Харківської облради

На території Харківської області 7 міст обласного значення згідно статистичних даних підпадають під ту категорію, де проживають 10 % і більше, які визнали російську мову рідною і 15 із 27 районів сільської місцевості.

Відтепер жителі Харківщини мають право вибору, якою мовою не тільки спілкуватися, а й заповнювати документи.

 

Вікторія Котова