За "лаштунками" кінозйомок. У Харкові знімають велике кіно

city.kharkov.ua

Військова техніка та німці у формі часів другої світової на вулицях Харкова. У першій столиці тривають зйомки історичної кінострічки про “Матч смерті”.

 

Німці в Харкові. Старі вулиці першої столиці не надовго перетворились на Київські. На будинках з’явились декорації. Історичний центр Харкова став знімальним майданчиком. У місті знімають фільм про “Матч смерті” – трагічні події тисяча дев’ятсот сорок другого року. Актор Дмитро знімається у масовці. Каже, у фільмі знімається вперше, але у житті займається військово-історичною реконструкцією подій. Тому працювати на камеру вже звик. Загалом, подібних акторів-реконструкторів близько сорока чоловік. Всі вони в образі німців.

Дмитро, актор

Я унтер-офицер Вермахта. Вот мой водитель. Меня возят в коляске. Сопровождаем генерала.

А ось Ольга та Дар’я зі знімальним процесом зіткнулись вперше. На їх переконання, виходить не погано. Це не важко та дуже цікаво.

Ольга та Дар’я, актриси

Немножко завораживает атмосфера, весь антураж – военные, машины. Все необычно, не понятно. И как-будто нырнули в ту атмосферу 41 года, погрузились в это. – Хоть это и сложно – находиться на съемочной площадке, но это безумно интересно. Это стоит того.

У юної акторки Лери за три дні зйомок вже з’явились улюблені герої. Ними стали всі німці, що перебувають на знімальному майданчику.

Лера, акторка

 

Немцы. – Почему? – Они хорошие. Они такие смешные.

Потрапити до знімального майданчику Володимиру несудилось. Каже, запросила знайома, але спізнився. Тепер намагається потрапити ближче до знімального процесу.

Володимир, глядач

Будем пытаться. Нацепим пресса. Мы кофе, чай попили. Подкрепились, теперь нужно прорываться.

За словами акторів, за один знімальний день вони отримують сто гривень. Зйомки кінофільму в Харкові завершаться наприкінці тижня. Як розповідають актори, залишиться зняти лише фінальну частину – сам “Матч смерті”. У фільмі задіяні відомі російські актори Ліза Боярська і Сергій Безруков. Безруков зіграє воротаря Миколу Трусевича, а Ліза Боярська – його кохану. На широкі екрани фільм повинен вийти навесні дві тисячі дванадцятого року.

 

Олена Рижова