За кілька тижнів біля харківського модульного містечка для переселенців побудують мультифункціональний спортмайданчик

Харків став першим містом в Україні, де поряд з модульним містечком для переселенців, з’явиться мультифункціональний спортивний майданчик. Про це сьогодні повідомив представник міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини Андреас Гієс під час церемонії символічного початку будівництва. Майданчик зводитимуть коштом німецького уряду в рамках виконання урядових домовленостей між Німеччиною та Україною, що скеровані на подолання кризи на Сході України. Найбільше новобуду радіють діти та підлітки, які живуть у містечку. Мовляв, на дитячому майданчику, що вже є, бавиться, переважно, малеча.

 

Нині у харківському модульному містечку для вимушених переселенців живуть більше чотирьохсот людей, майже сотня з мешканців містечка – діти. Зараз, коли на вулиці вже прохолодно, на дитячому майданчику порожньо, натомість у теплу пору року яскраві горки та гойдалки користуються неабиякою популярністю у місцевої малечі. А от у дітей старшого віку та й дорослих можливостей для активного дозвілля було обмаль.

За тим, як її сусіди та гості з Німеччини готуються до церемонії символічного початку будівництва спостерігає і пані Галина. Жінка пересувається у візку. Вона сама порається в хаті, навіть до міста їздить без сторонньої допомоги. Каже – залюбки спостерігатиме за спортивними двобоями, якщо при зведенні майданчику врахують думку людей з особливими потребами.

Галина , жителька харківського модульного містечка

Было бы хоршо, чтоб был пандус , чтоб заехать могла к стадиону. мне желательно, что пандус, чтоб хотя бы поболеть за них

Тим часом представники Уряду Німеччини, коштом якого зводиться майданчик, радіють, що тепер прихильники активного дозвілля зможуть займатись спортом. На стадіоні можна буде пограти у футбол, бадмінтон, волейбол тощо. Важливим вважають той факт, що ігровий майданчик буде призначений не лише для жителів модульного містечка.

Андреас Гіес представник міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини

Я уже говорил, что здесь будут играть не только дети с модульного городка, но и местные дети, они должны дружить, эта площадка должна сближать их

На питання – чому почали будувати, коли морози не за горами, пан Андреас Гіес каже – це вже питання до мерії, вони були готові почати у травні, проте знадобився час для необхідних узгоджень. В харківській міськраді певні – погода будівельникам не завадать, впоратись планують оперативно, досвід є.

Ольга Дем’яненко, начальник відділу міського департаменту міжнародного співробітництва

Планирует по сорокам в течении 2, 2,5 недель.надеемся, что погода будет только сопутствовать. у нас есть опыт модульного городка, мы его начинали строить в такое время

Поки трактори рівняють гравій на будівництві, прихильники ігрових видів спорту, переважно футболу, вже планують розклад ігор.

Микола , 13 років

Мяч люблю, часто разрабатываем тактики. Болею за Зарю и Шахтер, часто не мог играть, ходить далеко теперь будет где играть

Діма, 7 років

Это первая наша площадка и нам будет где играть

Лишень на допомогу благодійників та місцевої влади жителі модульного містечка не розраховують. В одному з будиночків організували бібліотеку. Тут господарює 12-річна школярка Анжеліка, дівчинка переїхала з родиною до Харкова кілька місяців тому. Тепер разом з добровільним помічником у вільний час, переважно по суботах, видає книжки, веде облік та пильнує, щоб вчасно повертали.

Анжеліка, 12 років

Приходят книги берут и читают, интересно Вообще больше всего берут для уроков и детям – читать, писать

Анжеліка хоче, щоб в бібліотеці було більше книжок, тож пропонує усим охочим приносити їх до модульного містечка.

Юлія Губська