З 1 червня і до кінця року громадянам обіцяють повернути борги Ощадбанку СРСР

 

З 1 червня і до кінця року громадянам обіцяють повернути борги Ощадбанку СРСР. Про це сьогодні повідомив Президент України Віктор Янукович. На сьогодні в Україні 6 мільйонів громадян не отримали свої заощадження. Тому, наголосив Президент, до кінця цього року решта боргу має бути повернута.

 

Чужі борги – у спадок. Президент України Віктор Янукович доручив Уряду забезпечити виплату українцям компенсації за вкладами в Ощадбанку СРСР у розмірі 1 00 гривень. Йдеться про гроші, що їх не виплатили за часів попереднього Уряду. Про це глава держави заявив сьогодні на розширеному засіданні Кабінету міністрів. Президент підкреслив – цими виплатами нинішній Уряд виконує обіцянку попереднього.

Віктор Янукович, Президент України

Попередній уряд зупинив, але залишилась значна кількість громадян, які не змогли отримати обіцяної компенсації у тисячу гривень. До таких громадян відноситься більше 6 мільйонів.

Організація виплат компенсацій – під особистим контролем прем’єр-міністра, віце-прем’єра із соціальних питань та голови Нацбанку.Їхній клопіт, зокрема, унеможливлення черг, що були під час виплат у 2008 році. Під час урядового засідання обговорили і ймовірність зібльшення пенсій 9 мільйонам українців. Адже, новація стосуватиметься українців, які пішли на заслужений відпочинок до 2008 року. Їм, починаючи з травня, підвищать пенсії, в середньому на 100 гривень. Глава держави вважає неприпустимою нинішню ситуацію, коли люди отримують менше грошей лише через різницю виходу на пенсію.

Віктор Янукович, Президент України

Таку несправедливість треба викорінювати. Тому я доручаю Уряду провести поетапний перерахунок пенсій. Вже з 1-го травня цього року. Пповторюю – з 1 травня цього року. Майже 9 мільйонів українців, які вийшли на пенсію до 2008 року повинні додатково отримувати по 100 гривень.

Травень – початок впровадження ще однієї ініціативи глави держави, що на неї чекають українці. Розпочне працювати державна програма іпотечного кредитування для купівлі доступного житла під 2-3 % річних. Решту вартості квадратних метрів компенсуватиме банкам держава. Терміни таких кредитів будуть розраховані на 10-15 років. Зиск від такої програми – неабиякий. Йдеться не лише про омріяні багатьма власні квартири. В результаті її реалізації додаткові замовлення отримають будівельні компанії, в країні вироблятимуть більше будівельних матеріалів, збільшиться попит на українську металопродукцію на внутрішньому ринку.

 

Юлія Губська