Як і що роблять фермери на Харківщині аби покращити результати у тваринництві

Молочне виробництво у Европі сьогодні – це інтеграція інтелектуальних систем управління тваринницьким господарством, які об’єднують процеси годування, доїння, навозоприбирання і управління стадом. Як і що роблять фермери на Харківщині, а саме у Шевченківському районі, аби покращити результати у тваринництві.

 

Розвиток тваринництва на Харківщині виходить на новий рівень. За останні півроку з однієї корови згідно зі статистикою, отримано 2 800 літрів молока, що на 2 % перевищує минулорічний результат. Причиною тому – оновлення техніки та грамотний менеджмент. Як це працює, ми побачили на одному з підприємств на Харківщині. Це – приватна ферма. Аби продуктивність корів була максимальною господар ферми будує спеціальний доїльний зал.

Олександр Бєлаш, головний зоотехнік підприємства

В цьому році буде доїтись 200 в ось цьому коровнику, так як у нас іде стройка і ми не встигаєм фізично добудувать. Пока буде 200, дальше буде 600, якщо будем розвиватись дальше, буде більше.

Побачити на власні очі, як розвивається фермерство на Харківщині приїхав голова облради Сергій Чернов.

Сергій Чернов, голова Харківської облради

Це зовсім інший рівень тваринництва і рослинництва, який ми сьогодні бачили, ніж це було 10-15 років тому. Все залежить від бажання, від мети, яку ти перед собою ставиш і від професійноі підготовки людей, які цією справою займаються.

Саме цими принципами керувався директор підприємства Михайло Тумасян. На його думку фундаментом успішноі справи є мотивація працівників.

Михайло Тумасян, директор підприємства

Я для того, чтобы заниматься животноводством, подобрал себе профессиональных кадров: зоотехника с Полтавской области взял, купил ему дом тут, хороший зарплата; ветврача так же. Надо благоустраивать, чтобы люди работали в одной команде.

Фермер планує збільшити поголів’я дойного стада з 300 до 1 000 голів в найближчі два роки. Левову частку поповнення найвірогідніше становитимуть корівки породи українська чорноряба молочна.

Олександр Бєлаш, головний зоотехнік підприємства

Я вважаю, що це одна з кращих пород, які можна розводить в Украіні. В них 75% – це чистий голштин, а все-таки це наше, а що наше, то саме лучше. Як кажуть: “made in Ukraine”.

Тим часом, рослинництво на Харківщині також не відстає. Цьогоріч посів сільськогосподарських культур провели на площі 1,8 мільйонів гектарів, що на 2 % більше минулорічного показника.

Марія Кузнецова