«И в жизни не было разлук, …" – у Харкові починається ХІ міжнародний фестиваль поезії ім. Чичибабіна

Він не вважав себе поетом, а шанувальники наголошують – він ним однозначно був і залишиться на завжди у пам’яті та літературі. 29 лютого стартував ХІ міжнародний фестиваль поезії імені Бориса Чичибабіна. Участь у ньому взяли поети та письменники із Москви, Санкт-Петербурга, Мінська, Саратова, Києва та Харкова.

 

Лілія Карась-Чичибабіна, удова поета

«И в жизни не было разлук,
И в мире смерти нет.
И серебреет в слове звук,
Приображенным светом.»

Це – улюблені рядки Лілії Семенівни, які належать перу покійного чоловіка, Борису Чичибабіну. Вже 11 років поспіль вони супроводжують сучасних літературознавців та гостей на однойменному фестивалі, присвяченому дню народження поета.

Лілія Карась-Чичибабіна, удова поета

Поэзия настоящая, она сейчас, я считаю, в общем в какой-то степени сложна и требует от человека вообще какого-то культурного запаса внутри, обязательно.

Ірина Кареніна, автор багатьох публікацій віршованої форми, відвідала фестиваль вперше. Мешканка Росії зазначає, що поезію двох сусідських країн об’єднує дух, але різницю помітно у формі викладення.

Ірина Кареніна, поетеса (Росія)

Ну вот с русскоязычными всё-таки существует очень большие различия. Украинская поэзия, она где-то более откровенная, может быть, она более..в ней больше мяса какого-то.

Гості згадують Бориса Чичибабіна, як прекрасного виконавця своїх творів. Перший день зібрав повну залу прихильників творчості поета.

Радислава Капніст, гість фестивалю поезії ім. Б.Чичибабіна

Это человек с которым интересно быть, с которым интересно читать, который дает в общем-то дорогу, путь указывает.

Програма триватиме п’ять днів. Попереду заплановані зустрічі за круглими столами та поетичні вечори.

 

Крістіна Вагнер