Вступна кампанія на фінішній прямій(відео)

Вступна кампанія до вищих навчальних закладів виходить на фінішну пряму. Приймання заяв на денну форму навчання завершується у неділю. В окремих вищах, де є творчі конкурси, іспити закінчуються вже цієї п’ятниці. А власний рейтинг абітурієнти зможуть дізнатися вже на початку серпня.

 

В Академії дизайну і мистецтв у розпалі творчі випробування. Конкурс на окремі спеціальності тут цьогоріч неочікувано вищий, ніж у попередні роки. Причина- подали чимало заяв випускники попередніх років, які раніше не наважувалися спробувати сили при вступі сюди, каже керівництво. Абітурієнт Євген приїхав до Харкова з Криму. По закінченню Симферопольського училища імені Самокиша. Каже, довго зважував, куди саме вступати. Був і в Росії.

Євгеній, абітурієнт

Примерно уровень – где-то лучше-хуже. А в целом нет такого, что там однозначно лучше и стоит туда ехать. Здесь, то есть Харьков не уступает нисколько. И доступнее мне обучаться в Харькове, чем в России.

Випадкові люди, які не пройшли навчання у профільних школах та училищах, навряд чи зможуть вступити до академії. Разом із заявами переважна більшість вступників подали не копії, а оригінали сертифікатів та атестатів, розповіли у вищі. У Національному університеті імені Каразіна повідомили, що кількість вступних заяв цьогоріч скоротилась, але не так суттєво, як очікувалося у зв’язку зі зменшенням числа випускників шкіл. Як і раніше, в пошані у них – юридичні, медичні та економічні спеціальності. Про кількість абітурієнтів на місце популярної спеціалізації сьогодні говорити некоректно.

Ольга Анощенко, відповідальний секретар приймальної комісії ХНУ імені Каразіна

Это же не человек, а заявлений на место. Это существенно другой показатель. Но на 24 места госзаказа порядка 900 заявлений.

Владники наполягають на необхідності збалансування вимог ринку праці та кількості фахівців із вищою освітою. Мовляв, їх набагато більше, ніж потрібно.

Юрій Сапронов, заступник голови ХОДА

Мое частное мнение: если сегодня закрыть на 5 лет некоторые медицинские,, экономические специальности – ничего не изменится на рынке. Выпускников гуляет столько, что 5 лет их можно не выпускать.

У вищах кажуть, що перше робоче місце студенти знаходять уже на старших курсах. Правда на фізико-математичні спеціалізації конкурси наразі не такі великі. А дизайнери графіки та інтер’єру, яких випускають не десятками, а одиницями, знаходять роботу і за кордоном.

Віктор Даниленко, ректор Харківської державної академії дизайну і мистецтв

Випускники, наприклад, в автомобільному дизайні. Один наш випускник працював у Штудгардті, на фірмі Мерседес. Нині він на Рено, він перейшов туди, бо там запропонували більше.

Світлана Маренич