Вперше в Україні у Темнівській колонії створили сектор для “довічників” з менш жорсткими умовами утримання (відео)

За гарну поведінку — покращені умови життя. Вперше в Україні створили сектор багатомісного приміщення камерного типу для засуджених до довічного позбавлення волі. Знаходиться він у Темнівській виправній колонії. У новому секторі для засуджених- більше простору та можливостей.

гуманізація

У Темнівській виправній колонії створили сектор багатомісного приміщення камерного типу для засуджених до довічного позбавлення волі. Приміщення побудовано окремо від сектору максимального рівня безпеки. Тут є ліжка, кухня, санвузол, кімната для прийому медичного персоналу, зберігання особистих речей та приміщення для короткострокових побачень. Засуджені мають змогу подихати свіжим повітрям,є прогулянковий дворик. Так у закладі впроваджують заходи з гуманізації та реформування служби відбування покарання. Після 16-ти років у камері довічного позбавлення волі шанс на нові умови життя отримав Володимир Закшевський. Колишній поліціянт потрапив за грати за пограбування та вбивство. Чоловік говорить за ці роки переосмислив життя.

Володимир Закшевський, засуджений довічно

С покаяния я начал, администрация все видит, они постоянно с нами общаются, эти изменения нельзя не заметить,это внутреннее перерождение человека,человек становится другим не только мыслями,но и поступками,в бытовом плане,тут же везде видеокамеры . Человек может обманывать раз, 2, а если живешь годами, годами обманывать не сможешь

У нових умовах засуджені мають змогу і працювати,тут є швейний цех. Загалом площа нового сектору становить 320 кв. м. Тут вставновлено сигналізацію та відеоспостереження. Засуджені, переведні до такого приміщення, можуть брати участь у групових заходах освітнього, культурно-масового та фізкультурно-оздоровчого харакатеру. Наразі у секторі 9 людей, які провели у камерах довічного увязнення понад 15 років. Вільним залишається ще одне місце.

Віталій Смирнов, засуджений довічно

Перевод — это перерождение,после условий тех и здесь – практически окунуться в новую жизнь. Там камеры одноместные, 2-местные, само пространство, стены давят, а здесь пространство побольше.

Такий сектор багатомісного приміщення камерного типу для чоловіків, засуджених довічно, єдиний в Україні. Харківські пенітенціаріїї переконані , що шанс на виправлення потрібен кожній людині.

Олександр Крикушенко, начальник Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України

Почему мы ставили цель создать такие условия для осужденных. Если он с одной грязи попал в другую грязь, то рассказывать ему о высоких моралях, если мы сами ничего не меняем, поэтому мы идем по пути к тому,что мы меняемся. Ни у одного человека нет почти потерянного шанса,у всех есть возможность исправиться

Після 5-ти років перебування у багатомісному приміщенні камерного типу засуджені до довічного перебування на гратами матимуть змогу перевестися в звичайні приміщення з іншими засудженими.

Ірина Клименко