Водним об'єктам – паспортний контроль

На початок нинішнього року виготовлено та зареєстровано господарчі паспорти майже на сімсот сорок ставків та водосховищ. Це третина від загальної кількості водойм. Проте, як було зазначено на селекторній нараді – лише на двох відсотках водосховищ та ставків рибу виловлюють законно.

 

 

За весь минулий рік в області виловили тільки тисячу триста тонн риби . Ця кількість, за підрахунками чиновників, явно занижена і свідчить про те, що рибу вирощують без оформлення всіх дозвільних документів.

 

Віктор Рєзник, начальник управління “Харківдержрибоохорони”

 

Если мы посмотрим на рыбу на рынках и в супермаркетах, то видим, что сонная или живая рыба – продается ежедневно.

 

Ще одне нерозв’язане завдання стосовно водних об’єктів – незаконний вилов риби. Як каже начальник управління “Харківдержрибоохорони” Віктор Рєзник, бізнесменам, які узяли ставок в оренду, слід оформити дозвільну документацію для промислового зариблення. Зокрема, із трьох тисяч водних об’єктів Харківщини дозволи на розведення риби мають лише сімдесят. Решта орендарів вирощують рибу незаконно, – повідомляють в управлінні.

Віталій Алексейчук,заступник голови ХОДА

Це ж держкошти! Ви розумієте, за що відповідаєте? Яке питання ставить перед нами губернатор? Оте, що ми сьогодні на Печенізькому водосховищі відпрацьовуємо це питання- то це стосується всіх голів райадміністрацій. Давайте займемося державною роботою так, як слід.

 

 

Паспортизація ставків має стати дієвим важілем контролю як за виловом риби, так і за її вирощуванням. Крім того,
Те, що не всі водні об’єкти нині мають паспорти, не дає можливості повною мірою виконувати оцінку їхнього стану та розробляти плани запобігання надзвичайним ситуаціям на водних об’єктах.

 

Олександр Войтенко, начальник Харківського обласного управління водних ресурсів

 

Облводресурси ведуть активну роботу з райадміністраціями та користувачами водойм по виготовленню водогосподарчих паспортів. Для прискорення паспортизації в харківводоресурсах створено проектну групу по виготовленню господарчих паспортів. За минулий рік виготовлено 55 водогосподарчих паспортів.

 

Світлана Маренич