Влада та чорнобильські громадські організації мають підготувати пропозиції для розв"язання проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Влада та чорнобильські громадські організації мають підготувати пропозиції для розв”язання проблем ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Про це йшлося під час відеоконференції за участі представників Міністерства соціальної політики, , обласних управлінь праці та пенсійного фонду і представників чорнобильських організацій чотирьох областей.

Чорнобильські пенсії з початку року в цілому значно зросли, – кажуть в управлінні Пенсійного фонду. Однак наразі залишаються питання щодо низьких пенсій для ліквідаторів, які були солдатами строкової служби, -зауважують представники організації “Союз Чорнобиль України”. Крім того , через закриття підприємств виникли проблеми із довідками про зарплати. Відновити документи чорнобильцям допомагають у пенсійному фонді.

Інна Колісниченко, начальник управління пенсійного забезпечення ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області


Робимо запити в організації, які, може, ще існують. При цьому ми маємо вийти і на зустрічну перевірку даних по відомостям перерахування зарплати.


Одне з останніх рішень Конституційного суду стосується чорнобильських соціальних гарантій, – роз”яснює перший заступник Міністра соціальної політики України. Йдеться про повноваження держави встановлювати зміст та обсяг соціальних виплат залежно від її соціально-економічних можливостей.

Василь Надрага, перший заступник Міністра соціальної політики України

Таким чином ми відновлюємо соціальну справедливість по малозахищеним громадянам, які, маючи однакові проблеми, будуть отримувати однакові виплати, і надалі покладено край корупційним схемам в отриманні соціальних виплат.


Світлана Маренич