Віряни Харківщини вшанували Озерянську ікону Божої Матері, що вважається покровителькою Слобожанщини

Сьогодні Свята Православна Церква вшановує Озерянську ікону Божої Матері. Вона вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України. На честь покровительки Слобожанщини у Харківському Благовіщенському соборі відбулась божественна літургія.

фото: Антон Залога

У Харківському Благовіщенському кафедральному соборі відбулась божественна літургія на честь Озерянської ікони Пресвятої Богородиці. Вона вважається покровителькою Харкова і всієї Слобідської України. 305 років тому ікона з’явилась на теренах Слобожанського краю.За переказами, вона була знайдена в селі Озеряни під час покосу трави. Косар нібито після одного з помахів коси почув людський стогін і побачив, що на кінці коси знаходиться половина ікони, а друга частина лежить на землі і перед нею горить свічка. Чоловік узяв обидві половинки ікони собі додому, де склав їх разом. На наступний день ікона із дому зникла. Селянин пішов у поле і на місці явлення ікони знайшов її знову, але вже з’єднаної з двох частин.

Іосіф Денькович, протоієрей

Эта икона была размером 30 на 40, и через тяжелые времена в нашей стране,когда изымали все церковное,она исчезла и в нашем храме сохранился лишь список от этой иконы.  Через Святую Богородицу человек может попросить все,что ему нужно в первую очередь для спасения души.

За молитвами Пресвятої Богородиці біля ікони віряни сподіваються отримувати зцілення від душевних і фізичних недуг. Вважається, що Озерянська ікона тричі зупиняла епідемію холери, яка лютувала в Харкові. Сьогодні харківяни прийшли помолитися за добробут у домі та країні.

 Ольга, вірянка

О здоровье, о благополучии, о детях, стараемся для детей, для внуков,для мира в стране, чтобы все везде было хорошо.

Окрім Озерянської ікони Пресвятої Богородиця сьогодні харківські віряни також шанують память священномученика Олександра, харківського архієпископа, мощі якого знаходяться в храмі.

Іосіф Денькович, протоієрей

Сегодня особый благоприятный день для нашей харьковской земли, мы сегодня чевствуесм святыни, которые являются защитниками и оберегателями земли нашей.

Ірина Клименко