Віддаючи кошеня чи цуценя “коробочникам”, люди фактично їх вбивають – зоозахисники (відео)

Ми повинні бути відповідальними за тих, кого приручили. Останніми днями патрульній поліції Харкова доводилося рятувати покинутих у коробках тварин, або навіть замурованих у підвалі. Кошенят та цуценят, яких знайшли в Холодногірському районі біля цвинтаря, передали Службі порятунку тварин. Як запобігти жорстокому поводженню з тваринами – дізналась Світлана Маренич.

vlcsnap-2017-07-19-20h19m22s462

Сьогодні дев’ятеро кошенят та шестеро щенят, яких патрульні знайшли покинутими в лісосмузі в Холодногірському районі, перебувають у притулку Служби порятунку тварин. Для них шукають господарів. Як розповіли працівники служби, залишені напризволяще в коробці, а в гіршому випадку кинуті в річку чи вбиті тварини – то наслідок безвідповідальності господарів, які віддають чотирилапих на реалізацію перекупникам.

Тетяна Пасинок, представниця організації “Порятунок тварин. Харків”

Как люди пытаются снять с себя ответственность? Они приносят всех этих животных коробочникам. В основном это Центральный рынок. И отдают их за деньги. Те берут деньги и продают котят, щенков. Тех, которых не продали, – выкидывают. В лучшем случае это посадка , или подкидывают полиции.

Нерідко горе – господарі позбавляються кошенят і цуциків, підкидуючи їх до стай безпритульних тварин, яких підгодовують жалісливі городяни. У деяких таких місцях волонтери відловлюють пухнастих малюків десятками та радять годувальникам тварин контролювати їхню чисельність.

Володимир Голубничий, працівник Служби порятунку тварин

В первый раз мы отловили 13, второй раз мы ездили через несколько месяцев- еще 20 котят появилось. Я думаю, не только те кошки приводят , и люди сносят. В конце- концов, нашлась эта женщина, мы ей помогали отлавливать, оставляли котоловку- сама отлавливала. В конце- концов, там было около 5 кошек, мы их стерилизовали и вернули. Женщина их продолжала подкармливать.

У Харкові на інформаційних дошках можна побачити фото перекупниць тварин. Ті, хто почепив оголошення, закликають не здавати кошенят та цуценят їм за гроші, бо, мовляв, непроданих тварин вони вбивають. І нібито знайдені тіла кошенят упізнали господарі, які віддали їх живими перекупницям.  Ми намагалися поспілкуватися з торговцями живим крамом на Центральному ринку. Але побачивши камеру, ті втекли, покинувши кошенят на сонці. А ось патрульній поліції таки вдалося поговорити із перекупницями.
Карина Курбанова, інспектор сектору прес- служби управління патрульної поліції в м. Харків

Жінки стверджували, що дарували тварин. Коли запитали, чи є відповідний документ, звісно, на торгівлю документів не було. Не було і справок від ветеринара, що необхідно, коли дарують тварину, щоб зрозуміти, чи не хвора вона, чи не несе загрозу оточуючим.

Кошенят у “коробочниць” відібрали та відправили до притулку. Рятувати покинутих тварин патрульним доводиться регулярно. Так напередодні городяни повідомили поліцію про замурованих у підвалі тварин.

Карина Курбанова, інспектор сектору прес- служби управління патрульної поліції в м. Харків

ВІдкрили двері, трохи відмурували- і дійсно, там знаходилися цуценята. Якби їх ніхто не дістав- вони скоріше за все б загинули. Тому пильність громадян- це внесок, щоб порятувати покинутих тварин.

Розв’язання цієї проблеми- кажуть волонтери служби порятунку чотирилапих, – це відповідальність людей за всіх хатніх та бездомних тварин.

Тетяна Пасинок, представниця організації “Порятунок тварин. Харків”

Это стерилизация. Есть много программ в помощи стерилизации бездомных животных. Все могут обратиться, стерилизовать, и не будет этого спроса-предложения. То есть перестанут убивать котят и щенков.

Нагадаємо, 22-го червня Верховна Рада прийняла закон про покарання за знущання з тварин. Якщо поліція кваліфікує жорстоке поводження з твариною за статтею Кримінального кодексу, порушник може провести за ґратами від півроку до трьох років (залежно від наслідків для тварини, включно з її загибеллю). За вбивство тварини на очах у дитини садистам загрожує від 3-х до 5-ти років в’язниці. Особливо жорстоке поводження з тваринами (повторне, вчинене групою осіб, щодо двох і більше тварин) карається позбавленням волі строком до восьми років.

Світлана Маренич