"Весняний калейдоскоп в мегаполісі" – виставка вишивальниці відкрилась у Будинку вчителя

Вона була працівником правоохоронних органів а тепер вишиває, та так що аж дух перехоплює. У своїх роботах Лариса Сидоренко, немов говорить із ниткою та голкою і з того виходять японська культура, світ звірів та дивовижні постаті жінок. Свої роботи майстриня представила у експозиції “Весняний калейдоском в мегаполісі”. Днями виставку відкрили в будинку вчителя.

 

Поєднання вишуканої жіночності, японської мудрості та релігійних мотивів. За плечима у пані Лариси 5 років діалогу з нитками та голкою. Почалося все від цього каченяти. А зараз більше сотні робіт.

Лариса Сидоренко, вишивальниця

Отдавала предпочтения серии женщин, женщины мира, очень большое количество работ было выполнело, использовались разные техники. В картинах использовался полукрест, гобиленовый шов, бисер, металлизированная нить, шёлковая нить.

Аби роботи набули довершеності, пані Лариса застосовує спеціальні проекції. Але головне – абсолютна концентрація уваги – тому головні вишиті шедеври створюються вночі.

Лариса Сидоренко, вишивальниця

От центра берешь по рисунку, считаешь по 10 клеток – вправо, влево, вверх, вниз, и согласно этой схеме подбора ниток все это вышивается.

Починалося як хобі – перетворилося на життя. Ось ця робота “Японське чаювання” стало першим поштовхом у пристрасті до вишивання доньки Анастасії. Зараз, каже молода майстриня, просити маму вишити новеньку прикрасу для інтер’єру не доводиться.

Анастасія Єлина-Березовська, вишивальниця

Сложно первоначально запомнить в каком направление началась вышивка, в какую сторону она пошла, справа налево, или слева направо, какая нитка покрывающая, а там в принципе рука привыкает, глаза боятся, руки делают.

На роботах тварини оживають, а світанки і заходи сонця шепочуть тишею. Відвідувачі від робіт у захваті.

Світлана Тира, відвідувачка виставки

Очень красиво, нравится, некоторые из них, вот если взять эту серию Восток, это то что соответствует настроению, хочется смотреть на них, особенно работы – любовь, здоровье и погода.

За словами майстрині Більшість робіт, прикрашають стіни будинків друзів.

 

Леся Кочержук