В Україні вводяться нові правила в’їзду і перебування для росіян – РНБО

Рада національної безпеки і оборони погодила введення порядку перетину кордону України за біометричними паспортами, – передаэ УНН із посиланням на секретаря РНБО Олександра Турчинова.

кордон контроль

“Створюється відповідна технічна інфраструктура на пунктах перетину державного кордону, яка повинна запрацювати не пізніше ніж початок наступного року. Крім того для громадян РФ буде реалізована електронна система попередньої реєстрації. Тобто громадянин РФ, який має бажання прибути на територію України, заздалегідь повинен буде зареєструватися і надати МЗС необхідні про себе дані”,- сказав О.Турчинов.

Він додав, що відповідний перелік даних визначатиме МЗС України. Також, відповідно сьогоднішнього доручення РНБО, вводиться окрема вимога щодо реєстрації громадян РФ, які тимчасово знаходяться на території України. Вони також зобов’язані будуть надавати інформацію щодо свого пересування територією України. Відповідні доручення отримали КМУ, МЗС, МВС, ДПСУ та іншим органам.

“Ми сподіваємось, що відповідна програма буде реалізована КМУ і відповідними органами державної влади”,- сказав О.Турчинов.