У серпні збільшаться штрафи для тих, хто паркується на місці для автівок водіїв з інвалідністю (відео)

Парковка для людей з інвалідністю, які мають власний транспорт, стає доступнішою. Спеціально облаштовані місця для паркування все частіше можна побачити біля великих супермаркетів, магазинів та підприємств. Чи допомагає це людям із обмеженими можливостями мати більше доступу до інфраструктури міста,  дивіться далі.

vlcsnap-2017-07-17-15h23m06s997

Паркувальних місць для водіїв з інвалідністю з кожним роком стає все більше на вулицях Харкова. Такі місця облаштовуються особливим чином: поблизу входу до будівлі та із застосуванням певних нормативів, аби переміщення людей із вадами здоров’я було якомога комфортнішим.

Олена Шингарьова, віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів “КРЕАВІТА”

Специализированное место оно должно быть шире по нормативу, вместо 2,5 м оно должно быть 3,5 м Именно такая ширина парковочного места позволяет открыть дверь машины, открыть коляску и бесприпятственно пересесть

На автомобільних стоянках, які розташовуються поблизу спеціалізованих будівель, які періодично відвідуються людьми з обмеженими можливостями, під інвалідний транспорт прийнято виділяти тільки десяту частину площі. Біля супермаркетів, банків або кінотеатрів таких місць ще менше.

Олена Шингарьова, віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів “КРЕАВІТА”

На самом деле проблема состоит из двух моментов: первое это то что далеко не у каждого супермаркета есть места, на которых может припарковаться человек с инвалидностью и который водит автомобиль. И вторая проблема заключается в том, что очень часто такие места заняты. Они как правило, находятся близко ко входу, это очень удобные места и понятное дело, что их норовят занять водители других автомобилей.

Та найголовніша проблема в тому, що спеціально облаштовані місця часто займають іншими автівками. Наразі штраф за це передбачений мінімальний, проте невдовзі, покарання за парковку на місці для інвалідів має бути посилине.

Денис Євдокименко – інспектор патрульної поліції м. Харкова

На даний момент адміністративна відповідальність за порушення правил дорожнього руху, а саме паркування на місцях для інвалідів, передбачає штраф відповідно до ч.1, ст.122 а саме 255 грн. Із середини серпня збільшується адміністративна відповідальність, вона буде становити від 60-ти до 100 не оподаткованих мінімумів доходів громадян. Це приблизно, 1020 – 1700 грн.

Спеціальні парковки призначені для людей з інвалідністю I та II групи, при наявності відповідного посвідчення та знака на лобовому склі автівки. Також на спеціально відведених місцях можуть паркуватися автівки, що перевозять людей з обмеженими можливостями.

Юлія Котелевська