В оновленому сквері на ХТЗ встановили перший трактор, що зійшов із заводського конвеєра

Улюблене місце відпочинку мешканців району ХТЗ, сквер біля будинку культури, після багаторічного забуття отримав нове дихання. Парк озеленили, встановили уздовж алей нові ліхтарі та лавки, для малечі облаштували ігровий майданчик. До того ж у сквері поставили славнозвісний перший трактор, що зійшов з конвеєру заводу, як пам’ятник індустріальному розквіту Харкова минулого століття.

Паркова зона біля будинку культури ХТЗ є найулюбленішим місцем відпочинку мешканців промислового району. Тут затишно і зелено. Втім багато років у парку нічого не ремонтувалося, тож прийшло все у занепад. 2 роки тому сквер нарешті почали облаштовувати. Замість потрощеного асфальту, поклали нову тротуарну плитку, встановили уздовж алей лавки та ліхтарі. Для найменших відвідувачів парку обладнали дитячі майданчики.

Антон, мешканець району ХТЗ

Здесь есть 2 площадки и очень красивые, и много деревьев. Здесь можно посидеть и прогуляться вечером.

Валентина Ивановна, мешканка району ХТЗ

Как-то трепетно отношусь к тому, что у нас здесь сделана. А сделано очень много: парк этот очень преобразился и во дворах у нас скверы, у нас настолько много появилось интересных площадок детских.

Світлана, мешканка району ХТЗ

Ну как, намного лучше стал, красивее.

Реконструкція тривала з минулого року, але люди говорять, що й не помітили, як минув час. Робочі працювали чи не цілодобово.

Петро Тодоров, мешканець району ХТЗ

Я наблюдаю темпы работ. Вот, я помню историю ХТЗ, когда строился ХТЗ в 30 годы, вот сопоставимы темпы. Ну я впервые за последние 10 лет вижу работу с утра с 7 часов до позднего вечера, до темна.

Символом промислового району міста є трактор, що зажив слави, як перша машина, яку випустили з конвеєру завода у делекому 31-му році минулого століття. Пам’ятник свого часу демонтували з Олександрівського скверу навпроти церкви, вочевидь через архітектурний дисонанс. Тепер відремонтований та підфарбований він височіє на п’єдесталі в оновленому парку наподалік від самого заводу ХТЗ. Чиновники від міста обіцяють, що реконструкція триватиме й далі, аби тільки гроші були.

Віктор Кітанін, директор департаменту комунального господарства

Объемы очень больший и финансирование разбито на несколько частей. И вы знаете работы начались в прошлом году, первую очередь закончили. Сегодня вводим в эксплуатацию. В следующем году, после бюджета 16 года активно начнем. А потом появиться 3 часть. Но это перспектива.

Вікторія Котова