В обласній клінічній лікарні – новий томограф (відео, фото)

У Харкові з’явився унікальний для українських лікарень томограф. 128-зрізовий комп’ютерний томограф буде обстежувати пацієнтів у Харківській обласній клінічній лікарні. З його допомогою медики зможуть проводити більш швидкі і якісніші обстеження внутрішніх органів, скелета і м’язів пацієнтів.

томограф0010

Сучасний комп’ютерний томограф з’явився у Харківській обласній клінічній лікарні. Саме комп’ютерний томограф, краще ніж магнітно-резонансний , тобто МРТ, підходить для діагностування кісткових пошкоджень , травм голови, грудної клітки, черевнjї порожнини, а також інсультів на ранній стадії. У нового апарату – можливостей більше, тож віднині в обласній лікарні будуть обстежувати пацієнтів із різними складними паталогіями чи травмами.

Богдан Федак, гол. лікар Харківської обласної клінічної лікарні

На такому апараті медичні огляди проводити – це злочин. На такому апараті потрібно обстежувати тільки тих паціентів, яким ми не можемо дати ради на апаратах більш низького рівня. Використовувати виключно за призначенням.

Медичний персонал для роботи із новим томографом вже підготували.

Богдан Федак, гол.  лікар Харківської обласної клінічної лікарні

У нас є фахівці, які процюють на подібних апаратах. Скажемо, є у нас фахівець, який працював на 64-зрізовому апарті. Ще є доктор, яка теж починала з 64- зрізового. Проте є багато моментів, тому потрібно ще стажуватися і удосконалюватися. Якщо апарат навантажити як трактор, то він буде працювати як трактор, він може обслужити 40 людей на добу Якщо апарат працюватиме в режимі щадящому, то треба розраховувати на обстеження 20 – 25 осіб.

Комп’ютерний томограф – американського виробництва, його придбали за 26 млн.грн. Гроші виділили з обласного бюджету.
Юлія Світлична, голова ХОДА

При таком качественном обследовании будет спасено много жизней. И эта функция будет доступна при предписании врача – бесплатно.

Також в лікарні відремонтували ангіограф, який використовується для діагностики інфарктів та інсультів. За словами обласних чиновників, ще один ангіограф планують придбати в цьому році.

 Юлія Світлична, голова ХОДА

Мы заложили в этом году в программу “Здоровье Слобожанщины” финансирование на уровне прошлого года. Если в том году мы делали больше упор на обновление подвижного состава, то в этом больше будем уделять внимание увеличению медицинского оборудования в лечебных учереждениях. Это касается материально – технической базы. Будем проводить ремонты в областных больницах и будем уделять внимание, чтобы повышались условия пребывания пациэнтов и врачей, что бы они качественно предоставляли услуги нашим землякам.

Ірина Клименко