Урядове засідання-планування на роки вперед та цьогорічні ціни на хліб

Оновлення подвійними темпами. Сьогодні, відкриваючи урядове засідання , Микола Азаров доручив профільним міністерствам подвоїти темпи розбудови інфраструктури країни , що були досягнуті за час підготовки до Євро. Задля цього, в держбюджетах дві тисячі тринадцятого і наступних років заплануватись відповідні витрати. Допоможуть спільній справі і на законодавчому рівні . За вдалий приклад такої підтримки Микола Азаров назвав пільгові преференції готельному бізнесу . Завдяки ним, за півтора, два роки , готелів в Україні звели більше, аніж за усі роки незалежності.
Микола Азаров прем’єр-міністр України
Україна почала надолужувати втрачений час. У нас на десятиріччя вистачить роботи з будівництва сучасних аеропортів у кожному обласному центрі, десятків тисяч кілометрів автомагістралей, швидкісних залізниць, лікувально-діагностичних центрів, новітнього житла навзамін «хрущоб» – тобто, всього того, що визначає якість життя людей і водночас є каталізатором економічного зростання))

Жнива та продовольчу безпеку урядовці також увагою не оминули. Запевняють – врожай буде таким, що і на власні потреби вистачить , і на екпорті аграрії зароблять. Наразі, експортних квот цьогоріч вводити не планують.

Микола Азаров прем’єр-міністр України
На щастя, не підтверджуються негативні прогнози щодо цьогорічного врожаю. Експерти ринку, з якими я зустрічався буквально вчора, очікують, що в Україні буде зібрано 46-47 мільйонів тон зернових. Цілком нормальна ситуація, як у середньому за останнє десятиріччя. Зерна буде цілком достатньо для того, щоб повністю задовольнити внутрішню потребу, гарантувати продовольчу безпеку, стабільність цін на хліб, можливість вільно експортувати зернові і, що важливо, можна буде продовжувати наші плани розвитку тваринництва. Кормова база для цього є

Від початку жнив в Україні вже намолотили три мільйони тон збіжжя. Техніки та паливно-мастильні матеріали в агрогосподарствах є. Аби хлібороби мали за що жнивувати , Аграрний фонд уклав ф’ючерсні контракти на поставку майже одного  мільйона тон зерна. Тим господарствам, які потерпають від збитків внаслідок примх погоди , виплатять компенсацію. Передусім, йдеться про Дніпропетровську, Миколаївську та Херсонську області – пересів озимини на темтешніх ланах ситуацію не врятував, Водночас, в уряді рішуче налаштовані відмовитись від практики, коли подібні збитки компенсуються з кишені платників податків. Мовляв,  час перейти нарешті до цивілізованої практики, коли природно-кліматичні ризики компенсують страхові компанії.