Україна святкує 198 річницю Великого Кобзаря (оновлено)

Сьогодні Україна відзначає 198 річницю Великого Кобзаря. У Харкові центром святкувань став майданчик біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Зранку там лунали його поезії, пісні. Із нагоди Національного Шевченківського дня відбулася урочиста церемонія покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку. У ній взяли участь керівники області та міста і пересічні харків’яни.

 

Минає друге століття від дня народження генія українського народу. Але Шевченка пам’ятатимуть завжди. Із роками вплив його творчості лише посилюється, відзначив перший заступник голови Харківської обладміністрації Валентин Дулуб.

Валентин Дулуб, перший заступник голови ХОДА

Вся його творчість пронизана українським побутом, життям людей. Це дійсно приклад того патріотизму, який не треба чимось оплачувати. Він оплачений любов’ю народу за те, що ти робив для нього.

Олена Олешко, перший заступник голови Харківської обласної ради

Феномен его заключается в том, что он любил людей и творил для людей – и картины, и свои произведения посвящал простому украинскому народу.

Кобзареві поеми та вірші завжди знаходили відгук у серцях харків’ян. Поет Олексій Аулов навіть присвятив Тарасові Шевченку великий віршований твір. Про те, як напередодні виборів поет зійшов із постаменту, аби побачити сучасну Україну. Бо душа його неспокійна за її долю.

Олексій Аулов, поет

Вночі Тарас покинув п’єдестал, пішов гуляти по алеях парку. Із постамента знятий, як з хреста, він ледве дихати не перестав, побачивши нічний сучасний Харків.

Пенсіонер Володимир Сороченко на офіційне покладання квітів не встиг, але все одно вшанував пам’ять Шевченка. На його думку, сьогодні треба більше пропагувати творчість Кобзаря серед молоді. Але ненав’язливо і так, щоб захотілося побути наодинці з лірикою Кобзаря.

Володимир Сороченко, харків’янин

Треба, знаєте, їх читати не в тролейбусі, не в метро, і не тут, до речі. А за столом. І думати, можливо, перечитати ту чи іншу строчку і продумати, промислити.

Світлана Маренич