Україна продовжує переведення теплоенергетики на вітчизняне паливо, – Микола Азаров

Від слів до справи. Задля розбудови енергетичної безпеки, Україна продовжує переведення теплоенергетики на вітчизняне паливо. Про це сьогодні заявив прем’єр-міністр Микола Азаров під час відвідання Дарницької ТЕЦ, що опалює більше тисячі столичних будинків та низку промислових підприємств. Прокоментував прем’єр і ймовірність допомоги Росії, щодо її виконання газових угод з Європою.

 

Більше вугілля – менше газу. Дарницька теплоелектроцентраль зігріває жителів двох столичних районів та опалює кілька промислових підприємств. На виконання доручень Президента та прем’єр-міністра України, за рахунок реконструкції та оновлення обладнання тут зменшили використання дорогого газу майже вдвічі та збільшили частку альтернативного палива – вугілля. Це дозволило зменшити собівартість виробництва електричної та теплової енергії.

Микола Азаров , прем’єр-міністр України

Мы и дальше будем планировать переход на наши источники топлива. Как мне сказали, при цене на газ свыше 1.500-1.600 гривен, переход на наш уголь становится экономически выгодным. А газ сейчас стоит не 1.500, а в 2 раза больше.

Особлива увага – екологічній безпеці. Вже зараз дев’яносто п’ять відсотків Дарницької ТЕЦ локалізується. Спілкуючись із журналістами Микола Азаров прокоментував і ймовірність допомоги північному сусідові щодо виконання газових угод з Європою. Наприкінці тижня Газпром заявив – у зв’язку з аномальною холоднечею на кілька днів, на десять відсотків скоротив поставки газу до Європи.

Микола Азаров, прем’єр-міністр України

И когда Россия сократила подачу газа в Европу, мы им предложили -обращайтесь, составим договор и поможем, если вы это считаете необходимым.

Україні вистачить запасів палива, аби пережити морози, запевнив прем’єр-міністр. За його словами, нижче від тридцятиградусної позначки зі знаком мінус стовпчик термоментру вже не опускатиметься. Натомість, до двадцятого лютого все ж таки буде досить зимно – подекуди вночі за мінус двадцять. На цілодобовому режимі роботи продовжують працювати комунальники та оперативні служби, у всій країні розгорнуті майже три тисячі пунктів обігріву.

 

Юлія Губська