Українці гідно виступили на Першій всесвітній олімпіаді з робототехніки

Перша всесвітня олімпіада з робототехніки днями відбулась у Вашингтоні за участі школярів зі 160 країн світу, повідомляє УНН з посиланням на Голос Америки.

робототехника

У приміщенні, де проходила олімпіаду було 163 роботи. Усі – з різних країн світу. Учасникам змагання “First Global” видали по однаковому набору конструктора, для створення унікальної моделі мета якої очистити воду – її імітують блакитні кульки, від забруднення, яке тут зображене помаранчевими.

“Тобто завдання робота зібрати кульки, відсортувати і помаранчеві відвезти у лабораторію, а сині – у водозбір”, – розповідає українець Ігор Жуковський.

Щоб навчити робота розрізняти кульки за кольорами та вправно рухатись, українці працювали не один місяць. В команді їх троє: двоє хлопців-одинадцятикласників та дівчина-випускниця. Усі – з Київського Політехнічного ліцею.

Українська команда за прототип взяла сільськогосподарську техніку.

“Ми саме комбайн і мали на думці, коли конструювали цього робота. Як ви бачите, завдяки ось цьому барабану робот збирає кульки і пропускає їх всередину”, – пояснює учасник української команди Ігор Жуковський.

Організатори планують змагання вже на наступний рік. І хочуть, аби за зразком Олімпійських ігор, вони завжди відбувались в іншій країні.

Джерело- УНН