«Україна козацька. Погляд крізь століття» – виставка в історичному музеї

Завтра, 20-го липня, о 12:00 у Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова (вул. Університетська, 5) на 4-му поверсі – презентація оновленої виставки «Україна козацька. Погляд крізь століття». Експозицію присвячено 330-річчю обрання Івана Мазепи гетьманом України.

мазепа

Виставка суттєво доповнена предметами, що яскраво розповідають про життя та діяльність гетьмана Івана Мазепи, який очолював український народ 22 роки.

«Оновлена виставка є ще однією спробою охопити масштаб різноманітної діяльності гетьмана Івана Мазепи у справі розбудови державницьких форм, у зміцненні економічного та політичного становища України, у піднесенні її духовного, освітнього та культурного статусу», – розповідають організатори.

Центральне місце експозиції належить унікальній національній реліквії – гетьманському прапору кінця XVII ст., який було вручено Івану Мазепі після його обрання на посаду гетьмана у 1687 році.

«Надзвичайну цінність цієї пам’ятки засвідчує той факт, що прапор є єдиною такою реліквією XVII ст. у 20-мільйонному Музейному фонді України. І це лише одне з трьох гетьманських знамен, збережених на світовому рівні. Особливої гордості надає усвідомлення того, що така унікальна пам’ятка нашого народу зберігається та експонується саме тут», – говорять у Харківському історичному музеї імені М. Ф. Сумцова.

Роль гетьмана у розвитку національної культури відбиває Євангеліє 1707 року, виготовлене на кошти українського гетьмана. Окрасою виставки стануть музейні експонати, що є прикладами козацького або мазепинського бароко. Це культові предмети – натільні хрести, ікони, вишивані підризники та рушники.