У Вовчанському районі, де найчастіше горять ліси, відпочивальникам нагадали правила пожежної безпеки (відео)

Щоб дозвілля відпочивальників не стало клопотом для пожежних та поліції.  Вихідними працівники лісгоспів, надзвичайники та поліція провели спільний рейд у хвойних лісах Вовчанського району. Людям нагадали про елементарні правила безпеки, нехтування якими може призвести до значних збитків, травм та, навіть, загибелі.

рейд1

8-річний Матвій відпочиває на березі річки разом із батьками. Не зважаючі на малий вік, хлопчик вже знає, що у лісі палити багаття досить небезпечно. Та запевняє, що його родина правил пожежної безпеки дотримується.

Матвій

Только на мангале можно, но если на мангале, то это очень аккуратно должно быть.  Потому что, если одна спичка или одна зажигалка может поджечь весь лес, вдруг пожарные не доедут и лес весь сгорит.

Людська недбалість помножена на спеку неминуче призводить до збільшення пожеж у лісах. Нинішній рейд провели у хвойних лісах Старосалтівського та Рубіжного лісництв Вовчанського лісгоспу. Рятувальники та лісники нагадували відпочивальникам правила пожежної безпеки у лісі та роздавали пам’ятки з чітким алгоритмом дій – як не допустити пожежу і що робити, якщо загоряння таки сталось.

Анатолій Торяник – заст. начальника обл.управління ДСНС 

Горячая погода, люди выезжают в леса отдыхать, не все знают, что в такой пожароопасный период въезд на территорию лесов запрещен, но всё равно люди едут отдыхают, жарят шашлык, палят костры, а это зачастую приводит к лесным пожарам. Поэтому разъяснительная работа обязательна проводиться, людям нужно объяснять, смотреть.

Під час 5-го, найвищого класу пожежної небезпеки, в’їзд у ліси на автівці суворо заборонено. Також у лісі не можна розводити багаття, адже не контрольований вогонь може перекинутися на ліс. Та відпочиваючих це не зупиняє, на питання рятувальників чому все ж таки вони нехтують правилами, кажуть жодних перешкод для в’їзді до лісу немає.
Олександр – відпочивальник

На нашем участке, где мы заезжали нет ни знака, ничего не перекопано. Поэтому я считаю, что это не запрещено.

Та все ж таки про правила безпечного поводження у лісі не забувають. Беруть із собою усі необхідні приладдя, які у випадку необхідності допомужуть подолати загоряння.

Олександр – відпочивальник

Лопата, топор, пила огнетушитель и вода естественно. Двадцать, двадцать бидоны с водичкой, потому что мало ли что.

За даними служби з надзвичайних ситуацій, саме у Вовчанському районі виникає найбільша кількість пожеж у лісових масивах. Тому рятувальники радять обирати для відпочинку бази, у яких є спеціально облаштовані місця для паління багаття, гідранти та система оповіщення у разі виникнення пожежі. Тим же, хто все ж таки відпочиває у лісі та не дотримується правил пожежної безпеки, лісова охорона може виписати штраф – 85 грн.

Олексій Богданов – майстер лісу Старосалтівського лісництва ДП “Вовчанське лг”

Постоянно проводятся патрулирования и рейды лесной охраны по хвойным насаждениям с целью выявления очагов, для скорейшей локализации пожаров. Проводим рейдовую работу, составляем протоколы, пытаемся как-то нормально общаться, что б люди понимали, что они могут привести к большой беде.

З початку року в Харківській області зареєстровано майже сотню лісових пожеж. Загальна площа горіння склала 64 гектари. Для порівняння – це більше ніж 70 футбольних полів.

Юлія Котелевська