У Курязькій колонії відсвяткували Останній дзвоник та випускний бал

Останній дзвоник і одразу випускний відгуляли за колючим дротом. Зі шкільним життям прощалися півсотні вихованців Курязької колонії. Як відствяткували і з якими мріями вони дивляться у майбутнє доросле життя.

 

Останній дзвоник та вікно у доросле життя. Олексій – вихованець колонії. Цього року він – випускник, а вже за місяць хлопець залишить стіни тимчасової альмаматер. Тут він провів більше трьох років. Каже, аби не колонія – школу б так і не закінчив.

Олексій, випускник

Может быть к лучшему, что я сюда попал. Может там, я б её не закончил – встал не на тот путь, стал заниматься плохими делами. Когда меня посадили сюда – пришлось ходить, но потом появилось желание, начал учиться.

А ось Михайло особливої різниці між навчальними закладами на волі і за гратами не відчув.

Михайло, випускник

Чем-то здесь проще, а так в основном также само. Просто, что не задают уроков домой. А так само учителя хорошо относяться к нам, рассказывают, показывают.

Привітати з завершенням школи приїхали батьки випускників. Мати Михайла – Наталья каже – стіни колонії все-таки змінюють людей.

Наталья Капітонова, мати випускника

В какой-то степени у меня изменилось отношение к жизни, переосмыслились многие вещи. Ну, я думаю, что сам Миша много осмыслил, во многом он изменился, стал более самостоятельным и уверенным в себе и изменился и духовно и душевно, это видно из разговоров.

Загалом, у Курязькій колонії виховуються понад 200 хлопців. З них – 150 навчаються у школі. Директор школи розповідає, що з подібними дітьми важче. Вони майже не мають мотивації.

Наталія Черкова, директор Курязької школи при Курязькій виховній колонії ім. А. С. Макаренка

В школе есть хорошая мотивация – им нужно образование, им нужны просто баллы, навчальні досягнення. То здесь чаще всего приходиться убеждать, что образование нужно. А те, которые только приехали, вышли из карантинного отделения ребята. Вот с теми тяжелее всего.

За словами директора Наталії Черкової, це ювілейний – 50-й випуск. Цього року Курязька виховна колонія відкрила вікно у доросле життя 49 вихованцям.

 

Олена Рижова