У Харкові зустріли золотого призера “Ігор нескорених” Олега Зімнікова (відео)

Він приніс Україні та Збройним Силам перше “золото” на «Іграх Нескорених». 29-річний харків’янин, курсант танкового інституту Олег Зімніков виборов перемогу в бігу на дистанції 1500 м Як нескорений готувався до змагань та які враження отримав від поїздки, дізналась Ірина Клименко.

зимніков зустріч

У Харкові зустрічали гордість Збройних Сил України. 29-річний Олег Зімніков здобув золоту медаль для України на Іграх Нескорених, що проходили у канадському Торонто. Це міжнародні змагання у паралімпійському стилі, у яких беруть участь поранені військовослужбовці тa ветерани.

Олег виборов перемогу в бігу на дистанції 1500 м Для харків’янина  це були перші міжнародні змагання. Говорить, підтримка української публіки була шаленою.

Олег Зімніков, переможець “Ігор Нескорених”

Фініш, це було мабуть найяскравіша мить, бо до цього я ні чого не чув,я  був повністю настроєний лише на дистанцію на якій виступав, я бачу тільки пряму лінію, а ось коли перетнув фінішну пряму я зрозумів, що я чемпіон і тут такий крик стадіону, це було просто неймовірно.

Олег Зімніков служив у складі 92-ї окремої механізованої бригади. У 2014-му отримав контузію біля Іловайська. Та часу на реабілітацію майже не було, розповідає чоловік.

Олег Зімніков,переможець “Ігор Нескорених”

Я пройшов медичне обстеження, виявилась контузія, мені дали 15 діб відпустки після чого я повернувся на службу і готував нових військовослужбовців своєї роти до відправлення зони АТО і  в марті 2015-го відправився до Луганської області в місті Щастя

Нині Олег Зімніков є курсантом 3-го курсу харківського інституту танкових військ. Саме тут чоловік повернувся до професійного спорту.

Олег Зімніков,переможець “Ігор Нескорених”

Спортсменом ще був у школі, потім професійно закінчив займатися спортом, але продовжував для себе підтримувати фізичну форму,коли прийшов сюди навчатися,начав показувати непоганий результат і мене взяли в кілька команд по багатоборству

Саме викладачі військового закладу запропонували Олегу взяти участь у міжнародних змаганнях. Тренером нескореного був 5-разовий чемпіон Збройних сил та триразовий чемпіон СНД з багатоборств Олександр Зонов. Військовий розповідає, готувались до змагань ретельно, були щоденні довготривалі кроси. Своєї заслуги у перемозі не бачить, вважає – це все працездатність та бажання Олега.

Олександр Зонов,ст. викладач кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту 

Те, що він 20 км бігав це він скромничав, бо і бльше бігав, бо стояла така задача – треба готуватися, щоб не зганньбити Зброінй Сили України на міжнародній ареніі, але він працездатний і для нього це не була проблема. Він однозначно буде не тільки, як спорстмен,а ле і буде надавати нам допомогу, як тренер тому, що він набрався необхідного досвіду, якого у нас немає.

Тепер Олег –  гордість танкового інституту та Збройних сил. А також харків’янин отримав орден “За заслуги” III ступеню від Президента України.

Анатолій Кочерга, в.о начальника факультету військової підготовки НТУ “ХПІ”

До нього відношення було дуже добрим, перш за все, як к захиснику Батьківщини, людина, яка примножає наші традиції. Це, звісно, наша гордість і відношення – дуже велика повага.  Його ім’я буде внесено в наш музей на дошку, там, де наші чемпіони, ті, хто захищають не тільки зі зброєю державу, але і показують високі результати у спорті.

Нині переможець повертається до навчання, проте кидати тренування не збирається. Адже Олег мріє і наступного року поїхати на “Ігри нескорених” і привезти чергове “золото”.

Ірина Клименко