У Харкові всі охочі могли пройти тест на Гепатит С (відео)

Дізнайся зараз, вилікуй вчасно! Інформаційно- роз’яснювальна акція з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами відбулась в центрі Харкова, біля станції мтеро “Університет”

гепаттит

Усі бажаючі мали змогу отримати кваліфіковану консультацію лікарів та ознайомитись з інформаційними матеріалами. Юрій Самойлов пильнує громадський порядок акції, але вирішив і собі перевірити здоров’я.

Юрій Самойлов, ст. інспектор Шевченківського відділу поліції

Ощущения — абсолютно не страшно, в первую очередь это нужно молодежи, на самом деле -это очень страшная болезнь. Я как сотрудник полиции,как гражданин и прежде всего любя себя постоянно прохожу различного рода тесты,стараюсь следить за своим здоровьем.

Через 10 хв. результат тесту на гепатит C готовий.

Наталія Міронюк, медсестра 2 відділення інфекційної лікарні №22

У нас здесь тест отрицательный и тест проведен правильно.

Гепатит С -це інфекційне захворювння, що уражає печінку. Основний шлях його передачі -парентеральний, тобто через кров.

Сергій Чернишов, лікар

Инфекции могут происходить на фоне переливания крови, на фоне оперативных вмешательств,также стоматологические вмешательства и незащищенным половым путем.

Ще гепатит С може передаватись від матері до дитини. Виявити захворювання на ранній стадії дуже важко.

Павло Нартов, головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні

Это заболевание полисиптоматично, как правило, острый гепатит проходит под маской совсем других заболеваний, это может быть кишечные инфекции, респираторные заболевания, больной и не знает,что у него есть эта патология. К нам уже обращаются больные с хроническими инфекциями, это очень опасно, так как приводит к циррозу печени. В среднем, цирроз печени формируется в течении 20-30 лет

На Харківщині на вірусні гепатити хворіють 7 тис. людей, з них 5 тис. мають гепатит С. За словами лікарів, саме цей вірус йде на спад. А ось оберти набирає вірус гепатиту B.

Павло Нартов, гол. лікар обласної клінічної інфекційної лікарні

За 2015-16 гг. повышение на 27% заболеваемости, в этом году за 6 месяцев повысилось на 42%. Планируется реорганизация специального гепатологического центра, также в ближайшее время открыть вакцинальный кабинет, чтобы могли вакцинировать от гепатита B , проводит плановую и экстренную вакцинацию.

Гепатит вже давно перестав бути невиліковною хворобою ,- запевняють організатори акції. З’явились препарати прямої противірусної дії, які дають до 95-ти% ефективності лікування. Головне, аби держава підтримала хворих. Адже программу з виділення коштів на цей рік ще не прийняли.

Наталія Багрій, керівник проекту профілактики Харківського фонду “Благо”

В Украине необходимо проводить информирование населения о инфекционных путях гепатита,свыше 90% не знают,что у них гепатит. Мы обращаемся к местным и областным властям с просьбой внедрить региональную программу борьбы с гепатитом, закупить инновационные препараты прямопротивовирусные и внедрить медико сопровождение больных гепатитом на этапах диагностики, контроля эффективности терапии

До 2030-го року хворобу на гепатит мають перемогти . Саме таку мету поставила Всесвітня Органзіація Охорони здоров’я.

Ірина Клименко