У Харкові відкрилась виставка литовської художниці та волонтерки, присвячена учасникам АТО

“Кордон” – виставка картин литовської художниці та волонтерки Беати Куркуль відкрилася в Харківському національному театрі опери і балету. В експозиції – понад три десятки робіт, виконаних у техніці комп’ютерної графіки. Вони присвячені учасникам АТО – українським медикам, бійцям, прикордонникам, а також дітям військових.

кордон

Мобілізований у першу хвилю, Сергій Владович розповів, що 2014-го року служив у Луганському прикордонному загоні. Говорить, на картинах виставки бачить знайомі обличчя .

Сергій Владович, прикордонник 1-ї хвилі мобілізації

Була людина, яка була нашим командиром. Пікус Євгеній Михайлович. Він загинув у 2014 році. 28 серпня тоді був бій на ділянці нашої прикордонної застави, відділення. На жаль, Україна втратила тоді 4-х вірних синів.

На картинах відтворені образи, асоціації та переживання військовослужбовців, – ішлося на відкритті. Як розповіла авторка, якби вони не ділилися своїми спогадами та світлинами, виставки могло б не бути. Те, що окремі картини , як- от “Медики” нерідко можна побачити в сорцмережах, – каже художниця, – цілком природно, і нічого поганого в цьому немає.

Беата Куркуль, художниця

Они выполняют свою функцию. Я буду бухтеть в том случае, если кто-то будет с этих рабо делать себе денежку в карман. Я пару раз видела, что работы используются в благотворительных целях- без проблем, я не буду бухтеть на этот счет.

Під час відкриття виставки військовослужбовці та харків’яни в цивільному дивувалися, як жінці вдалося передати настрій та навіть точно відтворити деталі зброї, одностроїв прикордонників. Авторка говорить, що нерідко радиться з ними, як правильно зобразити, наприклад, шеврони. Так чи інакше, картини правдиво відтворюють будні прикордонної служби, – кажуть військові.

Олена Степанова, лейтенант прикордонних військ України

Асоціації нинішнього часу, який дійсно для нас є нелегким часом. Ми всі вболіваємо за людей на кордоні, які оберігають наш спокій.

На виставці можна побачити зразки форми прикордонників, є навіть службовий собака. Загалом тут представлено понад 30 картин. Виставка експонуватиметься до 17-го травня.

Світлана Маренич