У Харкові відбувся урбаністичний фестиваль

Урбаністичний проект «Разом УрбанПарк» відбувся в парку Машинобудівників 10-го вересня.

урб фест

«Робимо парк для людей» – таким був девіз урбаністичного фестивалю. Організаторами проекту виступили три громадські організації Харкова – «Центр вуличних культур», «День музики» і «Міські реформи», які поставили собі за мету не просто провести культурний захід в парку, а спільно з городянами розробити проект відновлення зони відпочинку, створивши на цій території корисне і потрібне місце для відвідувачів. Зокрема, громадські організації пропонують створити в парку центр культури для молоді.

Як повідомили організатори, раніше представники «Міських реформ» провели в мікрорайоні кілька досліджень і воркшопів з метою з’ясувати, для яких цілей жителі приходять до парку, а отримані результати презентували на фестивалі. Уже через місяць в парку будуть представлені нові результати опитувань, проведених під час фестивалю «Разом УрбанПарк».

Стратегію оновлення зони відпочинку також обговорюватимуть з учасниками міжнародного форуму вуличних культур, який відбудеться в листопаді поточного року. Найближчим часом в Харкові запрацюють інформаційні ресурси майбутнього парку. Проект бачення оновленої зони відпочинку організатори планують презентувати вже навесні.

Крім обговорення стратегії розвитку парку, в рамках заходу відбулися ярмарок громадських ініціатив, науково-популярні лекції, зони убраністічніх і архітектурних експериментів, майстер-класи та змагання вуличних культур (паркур, брейк-данс, воркаут, райдер), а також пройшли виступи харківських музикантів і розважальні ігри для дітей.