У Харкові у рамках “Nova Sinfonietta Art Talk” відбудеться європейська прем’єра

У Харкові 19-го вересня стартує освітня програма сучасної класичної музики “Nova Sinfonietta Art Talk”.

христенко

О 20:00 у Art-Area ДК (вул. Чернишевська,13) її презентує Станіслав Христенко, американський дирижер і піаніст харківського походження, який 4 роки тому отримав звання Steinway Artist, що вже 150 років присуджуються найкращим піаністам світу. Станіслав зібрав камерний оркестр із харківських музикантів, що грає класичну музику ХХ – ХХI ст. Концерт супроводжуватиметься коментарями дирижера та інтерактивними презентаціями.

Проект “Nova Sinfonietta Art Talk” започаткований для тих, хто прагне глибше розуміти сучасну класичну музику. Камерний оркестр під керівництвом Христенка даватиме у Харкові  кілька концертів на рік.

Репертуар “Nova Sinfonietta Art Talk” орієнтована на прогресивну аудиторію. Перша програма присвячена творам американських композиторів ХХ і ХХІ ст.: Скотта Джопліна, Леро Андерсона, Джорджа Гершвіна, Самюэля Барбера, Філіпа Глассса, Джона Адамса та інших.

На концерті 19-го вересня відбудеться європейська прем’єра творів для струнного оркестру та аудіозаписи Роберта Паттерсона “Я бачу тебе” (2016 р.). Цей твір композитор створив, вражений розмаїттям звуків у лікарні, – розповідає Станіслав. Він заснований на звуках апаратів штучного дихания та  галасу людей, які прийшли до лікарні провідати своїх родичів та друзів.

Так само вперше у Харкові пролунає твір для струнного квартету та аудіозаписи Стивена Райха WTC 9/11 (2010р.) Його перша частина побудована на компіляції записів переговорів пілотів і рятувальників під час ліквідації наслідків теракту у баштах-близнюках у Нью-Йорку 11-го вересня 2001-го року.

За словами Станіслава Христенка, мета проекту не тільки дати місту глибоку музичну програму, але й створити визнану музичну групу міжнародного рівня з харківських музикантів. До того ж музиканти прагнуть залучити до інтелектуальної музики молоду аудиторію. Цим пояснюється і вибір концертного майданчику. Мовляв, бар’єрів між музикантом і слухачем має ставати менше.

Від традиційних оркестров “Nova Sinfonietta” відрізняється і візуально. Наприклад, одяг для музикантів розроблений харківським дизайнерським брендом 7P.M.  Також музиканти будуть використовувати планшети замість паперових нот.  Це дозволить експериментувати з світлом і простором під час концерту.