У Харкові пробігли крос, щоб вшанувати жертв тоталітаризму

XVIII Крос пам’яті жертв тоталітаризму відбувся в суботу, 16-го вересня, в районі Меморіалу жертвам тоталітаризму у Лісопарку, – повідомили в мерії.

крос памяти

Перед початком кросу учасники забігу і почесні гості поклали квіти до стін меморіалу і вшанували пам’ять жертв тоталітаризму. Потім стартувала спортивна частина заходу. Учасникам кросу необхідно було подолати дистанції в 1, 3, 6 і 12 км. Діти змагалися на дистанції 500 м. Крім того, спортсмени взяли участь в естафеті, яка включала 6 етапів по 500 м. Маршрут забігів проходив через Лісопарк.

Цьогоріч вперше цей захід мав статус міжнародного – в ньому взяли участь представники міста-побратима Познані і міста Сулеювек (Польща).

Крос пам’яті також пробіг Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський.

Всього в заході взяли участь понад 250 чоловік, серед яких були школярі і студенти вишів. Всім переможцям були вручені пам’ятні призи від Харківської міської ради та Генерального консульства Республіки Польщі в Харкові.

Організатори заходу – Генеральне консульство Республіки Польщі у місті Харкові і громадська організація «VI квартал» за підтримки Харківської міської ради та Адміністрації Шевченківського району.

Нагадаємо, Крос пам’яті жертв комуністичного тоталітаризму проводиться в Харкові вже 18 років. Він проходить в районі 6-го кварталу Лісопарку, де розташований Меморіал жертвам тоталітаризму. Тут покояться жертви репресій 30-х років минулого століття і польські військовослужбовці, розстріляні в 1940 році.