У Харкові демонтували більше сотні незаконно встановлених кіосків

У Харкові за 11 місяців демонутвали 111 незаконно встановлених кіосків, – повідомив директор міського департаменту територіального контролю Олексій Калина.

демонтаж кіосків

Нагадаємо, порядок звільнення території Харкова від самовільно встановлених споруд та малих архітектурних форм був прийнятий торік, у вересні на сесії міськради. Згідно з документом, повноваження з демонтажу МАФів передані Департаменту територіального контролю.

За словами Олексія Калини, перш ніж зносити кіоск, департамент перевіряє інформацію щодо власника об’єкта.

«Ми максимально намагаємося захистити інтереси і міста і підприємця, щоб після зносу не були порушені права власника об’єкта. Після того як ми підтверджуємо, що мала архітектурна форма встановлена самовільно, без дозвільних документів і без наявності відповідних правовідносин, ми готуємо проект рішення на виконавчий комітет, де вже приймається рішення про демонтаж самовільно встановленого об’єкта», – зазначив Олексій Калина.

Після цього підприємцю видається припис про те, щоб він добровільно демонтував свій об’єкт протягом трьох днів. В іншому випадку МАФ зносять примусово, і тоді власник зможе забрати свій кіоск, сплативши послуги знесення, транспортування і зберігання конструкції.

Всього з жовтня 2016 року виконавчий комітет прийняв рішення про демонтаж 206-ти самовільно розміщених об’єктів. На сьогоднішній день в Харкові незаконно встановлено близько 4 тис. малих архітектурних форм.

Нагадаємо, питаннями оренди і розміщення МАФів в Харкові займається комунальне підприємство «Студентське», яке розташоване за адресою: вул. Чернишевська, 26. Процес оформлення оренди елементів благоустрою займає близько місяця. Договір оренди з підприємцем підписується на рік.

За місяць роботи в КП «Студентське» надійшло окло 30 заяв на оформлення оренди елементів благоустрою.