У Харкові відкрили меморіальну дошку художнику Генріху Семирадському

Меморіальну дошку випускнику Харківського імператорського університету, художнику Генріху Семирадському відкрили сьогодні, 27 жовтня, на будівлі бібліотеки Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, що на вул.Університетська, 23

Пам’ятний знак створив харківський скульптор Олександр Рідний. За словами ректора каразинського університету Віля Бакірова, Генріх Семирадський, як художник прославив Харків по всій Європі, а також став членом академій мистецтв у багатьох містах по всьому світу.

Своєю чергою, генконсул Польщі в Харкові Станіслав Лукасік розповів,  що Генріх Семирадський у Польщі не жив, тому був там свого часу не так популярний. На думку Лукасіка, Харків зробив величезний внесок у розвиток таланту художника.

Також повідомляється, що сьогодні в північному корпусі ХНУ ім. Каразіна відкриють галерею, яка носитиме ім’я Генріха Семирадського.

Довідково:
Генріх Іполітович Семирадський (24 жовтня 1843 року, Ново-Білгород, Харківська губернія, – 23 серпня 1902 року, Стшалково, Петроківська губернія) – художник, один із найбільших представників пізнього академізму. Навчався в Харкові і Петербурзі, але більшу частину активного творчого життя провів у Римі. Найбільш відомий монументальними полотнами на сюжети з історії античних Греції та Риму. Також успішно працював у жанрі камерної ідилії, пейзажу і портрета. Займався оформленням театрів і приватних інтер’єрів. Академік і професор Імператорської Академії мистецтв, академій живопису Берліна, Стокгольма, Рима, Турина, член-кореспондент французької Академії витончених мистецтв. Твори в основному знаходяться в музеях Польщі, України та Росії, а також у приватних колекціях. Персональні виставки художника проходили в Польщі в 1903, 1939, 1968 і 1980 роках, але зведеної експозиції, яка сформувала б енциклопедичне уявлення про Семирадського, досі створено не було.