У Харкові представили міністерську програму розвитку сільського господарства

Створення державного банку виключно для кредитування агропомислового комплексу, аграрні паспорти для районів та кредити під заставу землі. Йдеться про пункти програми реформування сільського господарства України. Її у Харкові представили урядовці з мінагрополітики. Сенс програми – перетворити аграрну галузь на інвестиційно привабливу .

Вдаримо п*ятирічкою по аграрному сектору. План реформування села, розрахований на п*ять років, представили у першій столиці фахівці з мінагрополітики. Зокрема, урядовці вважають за доцільне скасувати мораторій на продаж землі. Мовляв, тоді селянам буде простіше отримати кредит у банку. Адже, землю можна викосристати як заставу у банку. Ще в планах – створення аграрного паспорту району. Документ має містити науково обгрунтовані характеристики, в тому числі і щодо перспектив розвитку окремих галузей сільського господарства в конкретній місцевості.

Микола Безуглий, перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України

Той, хто хоче мати доступ до кредитів 10 %, брати участь у державних програмах, отримувати податкові та інші пільги-будь ласка, працюйте у рамках аграного паспорту.

Ринкові правила гри аграрії приймають. Натомість, кажуть, і за допомогу держави будуть вдячні . За словами сільгосвиробників, та ціна, що за нею продають свинину переробникам, нижча від її собівартості. Сподіваються і на перференції при купівлі палива та добрив.

Володимир Кулик, генеральний директор агрофірми

В сравнении с прошлым годом, аммиачная селитра подорожала на 65%. По-этому без дотаций практически невозможно решить этот вопрос.

Обласні очільники запевняють – сприятимуть реформам. Наразі харківські владники розроблять власну програму розвитку сільського господарства.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Та программа по сельскохозяйственному комплексу,которую мы готовим в области, она во многом совпадает с министерским виденьем.

План реформ, розроблений в міністерстві, буде розглянуто у березні на засіданні Комітету економічних реформ України.

Анастасія Горєлкіна