У Харкові чотирилапим безхатченкам побудували гуртожиток

Чотирилапим безхатченкам побудували гуртожиток. Якщо ви підібрали бродячого собаку і не маєте можливості залишити у себе – везіть у притулок. У Харкові відкрили центр європейського зразка для тварин. На його відкриття приїхали голова області, мер міста та міністр екології.

 

Цей ротвейлер потрапив до притулку останнім. Небайдужі перехожі побачили собаку в районі аеропоту, завдяки банеру, що інформував про відкриття центру, привезли у притулок. Ветеринар Сергій, від якого залежить здоров’я і доля тутешніх безпритульних тварин, пояснює, собаку швидше за все збила автівка.

Сергій Піскурьов, ветеринар центру безпритульних тварин

Это очень перспективная собака. Надеемся, что он выздоровеет и может не будет хромать. Хотя хромота возможна маленькая и останеться.

Таких песиків у притулку приблизно сотня, котів трохи менше. Схема утримання проста: міська служба відлову безхатніх тварин привозить чотирилапих до центру. У зоні карантину вони перебуватимуть до двох тижнів. Тут їх прищеплять, підлікують та пересортують. Тих, хто має шанс знайти нового господаря потрапить до зони чистого притулку. Невіліковних або агресивних тваринок присплять.

Юлія Шаповалова, директор центру безпритульних тварин

Планируем, что за два-три года мы планируем решить проблему бездомных животных на улицах.

До центру зможуть потрапити не тільки безпритульні тварини, а й ті, що нажаль, набридли господарям. Тут зможуть утримуватися 18 тисяч чотирилапих, пояснює Юлія Шаповал. З міського бюджету щорічно на це виділятимуть 6 мільйонів гривень.

Геннадій Кернес, харківській міський голова

Данный проект прошел все согласования, все експертизы и соответственно мы можем тиражировать строительство таких центров в разных регионах.

Міністр екології Едуард Ставицький, також висловив думку про те, що необхідно посилити санкції проти людей, які жорстоко поводяться з тваринами.

Едуард Ставицький, міністр екології та охорони природніх ресурсів

На основе таких инициатив и прежде всего органов самоуправления мы будем выстраивать уже в законодательном плане необходимые постановления и изменения в законодательной базе.

Губернатор Михайло Добкін зауважив, що відкриття подібних притулків необхідність, втім не варто експлуатувати тему безпритульних тварин аби принижувати рідне місто і країну загалом.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Давайте, через свои возможности сделаем и ретранслируем на Европу, что в Украине ситуация меняется, что Украина научилась выходить из ситуаций даже в сложное финансовое время. Давайте попросим правозащитные организации, чтобы они по ходу голландских и немецких болельщиков стояли с плакатами не растерзанных животных, а фотографии этого центра.

Вікторія Котова