У Харківському зоопарку поповнення – у родини бізонів народилось дитинча

У Харківському зоопарку поповнення – на одного бізона стало більше. Відтак харківське стадо бізонів стало найбільшим в Україні. Наприкінці червня у родини копитних – народилася самочка. Працівники зоопарку радіють – мала і надалі залишатиметься із своїми родичами.

 

Леся Кочержук, ОТБ Новини

У харківському зоопарку поповнення. У родині бізонів народилося дитинча. Воно виявилось самочкою, яку, за словами працівників зоопарку, залишать тут у Харкові, разом із рідним стадом. Тепер у харківському звіринці буде не п’ять, а шість бізонів.

Сьогодні бізончику вже більше місяця. Їй поки що ім’я не підібрали. За словами працівників зоопарку, мала у відмінному стані і має гарний апетит. Аби не травмувати тварин у вольєр працівників не підпускають.

Ігор Бондаренко, зав.відділу копитних тварин

Родилась она порядка сорока, сорока пяти килограмм, зайти к ним невозможно, это повредит детеныша и самки естесственно, вообще это связано с проблемами. Животные мощные, сильные, очень сильно оберегают, охраняют свое стадо, особенно самец, потому стараемся не вмешиватся.

Батьківщина бізонів Південна Америка. На Україні ці тварини не водяться. Їх можна побачити тільки у зоопарках та заповідниках.
Зазвичай харківські бізони поповнюють своє стадо регулярно щороку, кажуть у зоопарку. Тому загін бізонів Харківського зоопарку є найбільшим на Україні. А поповненню у їхньому сімействі відвічувачі дуже раді.

Тамара Салига, відвідувачка зоопарку

Все равно рождается у них теленок, и сегодня в зоопарке замечательное событие, мы так давно не были и увидели этого малыша, это здорово, что наш зоопарк нас так прекрасно радует такими подарками.

Зараз малюка може побачити кожен відвідувач. А дітям більше до вподоби їх зовнішній вигляд.

Маша Салига, відвідувачка зоопарку

Мне нраватся животные когда у них есть рога, мне нравятся потому что у них есть рога и потому что они сильные.

Вова Кучеренко, відвідувач зоопарку

Потому что вони красіві і у них здорові роги, потому что вони такі пухнасті.

Двісті літрів води, сто кілограмів трави та до десяти кілограмів суміші із овочів, фруктів та зернових – денний раціон одного бізона. А живуть вони більше двадцяти років, запевняють фахівці. У зоопарку кажуть – це зазвичай спокійні травоїдні тварини, але інколи можуть бутим агресивними. Наразі у родині бізонів знову чекають на поповнення – одна із самок невдовзі має народити.

 

Леся Кочержук