У Дворічанському районі відкрився відділ прикордонної служби «Тополі»

Європейський вал – на кордоні з Російською Федерацією на Харківщині відкрився відділ прикордонної служби “Тополі”. Під час урочистостей з нагоди выдкриття військовослужбовці Харківського прикордонного загону отримали державні нагороди, також на захід завітав секретар РНБО Олександр Турчинов та міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

тополи1

За словами Арсена Авакова, цьогоріч харківську ділянку кордону планують повністю облаштувати за програмою «Європейський вал». На це планують спрямувати близько 200 млн.грн. Крім того, до бюджету будуть внесені зміни, згідно з якими додатково будуть виділені ще близько 300 млн.грн. Це дозволить забезпечити інтелектуальними вишками та інженерними облаштуванням всю ділянку в Харківській області, щоб прикордонники могли контролювати кожний метр кордону, – сказав Аваков.

Загалом, на облаштування нового підрозділу прикордонної служби з державного бюджету вже спрямували понад 13 млн.грн. На встановлення лінійних споруд та відео-технічного спостереження – більше 60-ти млн.грн., та ще 14 млн, виділили на облаштування опорного пункту.

Окрім цього, ділянка відповідальності підрозділу обладнана системою «Інтелектуальний кордон»: уздовж усієї ділянки є відеокамери, дані з яких виводяться на центр управління службою. Також по всій ділянці облаштовано протитранспортний рів, загороджувальний паркан, та рокадну дорогу. За словами Олександра Турчинова, облаштування харківської ділянки кордону – одне з головних завдань для гарантування безпеки нашої держави.

Олександр Турчинов, секретар РНБО

Фактично тут починається кордон цивілізованої Європи. І він повинен бути надійний, технічно обладнаних і для ворогів – Європейським валом через який вони не можуть пройти

Кристина Загребельна