“Творити легко” – в Харкові продають картини, щоб зібрати гроші на автобус для надання паліативної допомоги дітям (відео)

Сьогодні, 28-го квітня, в бібліотеці Харківського національного університету імені Каразина відкривається виставка картин “Творити легко”. Її мета- зібрати гроші для Харківського обласного спеціалізованого будинку дитини №1  на придбання мікроавтобуса. З його допомогою працівники обласного будинку дитини зможуть надавати паліативну допомогу важкохворим малюкам навіть за 100 і більше кілометрів від обласного центру. Тобто, всюди, де є потреба в такій допомозі, – кажуть організатори виставки.

творити легко

Майже півсотні картин для виставки “Творити легко” нададуть 13 художників- аматорів, – розповіли організатори виставки. Частину робіт можна буде купити під час їх експонування. А решту- на аукціоні, який відбудеться вісімнадцятого травня, на офіційному закритті виставки. У приміщенні, де відкриють виставку, можна буде зробити внески на купівлю автобуса для обласного спеціалізованого будинку дитини номер один і до спеціальної опечатаної скриньки. А під час придбання робіт рух коштів буде прозорий, – запевняють організатори.

Олеся Повидиш, художник-викладач, організатор виставки «Творити легко”

Возле каждой работы будет информация о художнике. И его телефон. Можно будет связаться с автором. Автор говорит банковский счет благотворительного фонда, куда будут перечислены деньги покупателя. Туда пересылают деньги, нам звонит исполняющий директор благотворительного фонда, который говорит: да, деньги поступили, нужно отдавать работу.

Автобус, де з усіма зручностями можна буде перевозити важкохворих дітей, коштує 850 тис.грн., – розповіли працівники спеціалізованого будинку дитини. Третину суми вже назвбирали, ще одну третину пообіцяв надати меценат, – кажуть організатори виставки- аукціону.

Олеся Повидиш, художник-викладач, організатор виставки «Творити легко”

Еще треть суммы им нужно насобирать. Понятно, мы не насобираем на выставке сумму в 300 тысяч. Но внести посильный вклад мы готовы.

Реабілітаційні послуги дітям із складними діагнозами в будинку дитини надаються вже 7 років. І понад 3 роки його працівники опановують нові методики паліативної допомоги, – розповіла керівник паліативного відділення будинку дитини. Коли в будинку дитини буде автобус, можна буде надавати необхідну допомогу малюкам із найвіддаленіших куточків області.

Наталія Коновалова, керівник паліативного відділення ХОСБД №1

Мы видим еще дальнейшую помощь, благодаря траннспортному средству. Это возможность наших детей возить на консультации к тем или иным специалистам. Но самый идеальный вариант- это возможность оказания палиативной помощи ребенку в семье. На дому.

Скільки дітей в Харківській області нині потребують паліативної допомоги, в будинку дитини не можуть сказати. Мовляв, цей вид підтримки важкохворих малят та їхніх родин в Україні – на стадії становлення. І немає законодавчої бази з паліативної допомоги неповнолітнім. А згідно із напрацюваннями країн Заходу, на кожні 10 тис. населення – від 10-ти до 20-ти дітей потребують такої допомоги, – повідомила Наталія Коновалова. Мовляв, минулоріч до будинку дитини звернулося 400 родин. І швидше за все, понад тисячу сімей з районів області, де є важкохворі діти ще не знають, що така допомога на Харківщині вже існує. Тож аби фахівці якомога швидше могли їх підтримати, потрібен автобус, і всі небайдужі можуть допомогти його придбати, купивши картини на виставці чи то зробивши посильний внесок.

Світлана Маренич