Перспективи тваринництва Харківщини – "Агро-2011"(відео)

Мармурове м’ясо та свині з Англії. На міжнародній агропромисловій виставці Агро – 2011 Харківщина виборола дві золоті медалі – за, власне, експозицію та асортимент продукції, що був представлений.

 

Агро-2011 – агропромислова виставка, що на ній більше двох тисяч компаній з майже трьох десятків країн світу показують кращі та новітніші напрацювання в аграрній галузі. Харківщина у цій компанії не загубилась. Зокрема, щодо тваринництва. Широкому загалу показали породи корів та свиней, яких виводять в області. Уельс  не тільки майже незалежна країна у складі Великої Британії. Це й одна із найповажніших за віком пород свиней, що є в Англії. Перші такі хрюшки в Україну приїхали ще всередині минулого століття. Зараз порода “Уельс” набирає популярності. Фахівці свиней такої породи називають беконними. Ще їх цінують за численне потомство та витривалість.

Олександр Скрипник, директор Агрофірми “Хлібне” (Лозівський район)

Сьогодні ми знаємо, що нужно не сало, а надо більше м’яса. Іменно ця порода, яка приємлема і по м’ясу і по самому содержанию. Винослива порода. І в них толщина сала 12 мм, максимум 15.

А от аграрії з Нововодолазького району на Агро-2011 ставку зробили на яловичину. Певні – на цей продукт, якщо він якісний, завжди буде попит.

Олександр Колесник, директор Агрофірми “Світанок” (Нововодолазький район)

В юном возрасте молодой человек должен кушать только говядину качественную, ни свинину, ни курятину. За этим будущие.

Шароле – гордість і водночас цікавинка експозиції тваринництва в павільйоні Харківщини. Саме з такої породи корів отримують мармурове м’ясо. На всю область корів із французьким корінням не більше трьох сотен. Віце-губернатор Віталій Алексейчук каже – дарма харківські аграрії нехтують француженками. Ті швидко набирають вагу, а їх м’ясо цінують за смакові якості.

Віталій Алексейчук, заступник голови ХОДА

Хорошо дают привес и быстро растут. Поэтому вы правы, что надо сегодня рекламу этим. Чего я и хочу повести Михайла Марковича убедить его, в том, что за таким скотом будущие наших мясокомбинатов.

Тваринницькій галузі цьогоріч -особлива увага на Харківщині. Вперше з облбюджету на розвиток галузі надійшла вагома підтримка – понад чотири мільйони гривень. Розбудові тваринництва сприятимуть і на державному рівні – вершкове масло та цукор купуватимуть через аграрний фонд.
Олена Рижова