"Турбоатом" отримав найбільше в історії заводу замовлення

Парову турбіну потужністю мільйон кіловат у Харкові зроблять на замовлення ростовських енергетиків. Підготовка до виконання такого масштабного контракту триватиме цілий рік.

Замовлення на сто мільйонів доларів. “Турбоатом” підписав контракт з Hостовською атомною електростанцією на виготовлення парової турбіни. Зробити її мають до дві тисячі пятнадцятого року.

Віктор Субботін, генеральний директор ВАТ “Турбоатом”

Турбоатом подписал крупнейший в своей истории контракт на изготовление турбины-миллионика. На миллион килловат для Ростовского блока атомной станции, блок №4.

Розміри турбіни чималі – майже шістдесят метрів завдовшки, вага – майже тисяча тон, розповідають на заводі. Для її виготовлення планують опановувати нові технології – лазерне зварювання. Для виконання такого масштабного замовлення хочуть збільшити кількість працівників на півтисячі чоловік – до шести тисяч. А також оновити обладнання.

Володимир Хаідов, заступник гендиректора з виробництва

Нужно модернизировать и для балансировки роторов, и станок для сварки роторов.

Наступного року на заводі чекають ще на кілька великих замовленнь. Один з них – виготовлення турбін для другого блоку Дніпропетровської атомної гідроелектростанції. Проект будівництва блоку наразі розглядають у Кабінеті Міністрів.

Анастасія Горєлкіна