Театр імені Шевченка святкує 90-річний ювілей

Йому вже 90-то і у такому віці навіть “гроші смішні”. Свій ювілей театр Шевченка відсвяткував виставами “Войцек”, “Смішні гроші”, “Спокуса по-італійськи”, “Зойчина квартира” .

 

У заслуженої артистки України Оксани Стеценко сьогодні подвійне свято. Окрім ювілею театра, жінка святкує – 25-річчя особистої роботи на його сцені. Березіль, як кращий друг крокує з актрисою по життю.

Оксана Стеценко, заслужена артистка України

Знаете, кто-то может из театра в театр переходить много раз, у меня как-то по судьбе получилось, что многие годы у меня был единственный театр, который я люблю, буду любить и останусь верной ему всегда. Всегда думаешь в такой момент, что слово патриотизм – замечательное и не пафосное.

До патріоту “Березоля” можна віднести і театрального критика Юрія Хоманка, який є гостем театра Шевченко з дитинства, а за останні 20 років взагалі не прогавив жодної прем’єри.

Юрій Хоманко, театральний критик

Каждый раз каким-то новым нюансом откроется режиссер, уже мне знакомый, уже много лет мне знакомый актер, с которым мы просто дружим. Я увижу какой-то новый прорыв в сценографии. Поэтому, я не представляю себе жизнь Харькова без нашего театра Шевченко.

Такої ж думки і губернатор Михайло Добкін. На порозі театру він не чиновник, а вдячний глядач. Як зауважив – з нагоди 90 річниці театру, колектив отримає грошові премії.

Михайло Добкін, голова ХОДА

Самое главное для артиста это зрительские апплодисменты и авации. Ну конечно… Мы решили сегодня юбилей этими деньгами не портить, поэтому решили использовать завтра мы выдадим те премии, которые обещали.

Зараз художнє керівництво театру очолює досвідчений режисер, заслужений діяч мистецтв України Олександр Аркадін-Школьник. Його вистави користуються підвищеним попитом у глядачів, як нові постановки, так і піввікові. Зараз він готується до наступного святкування.

Олександр Аркадін-Школьник, головний режисер театру ім. Шевченка

Дві тисячі двухсоту виставу “Шельменко-денщик”, яка буде занесена в книгу рекордів України, а потім ми сподіваємося, що і в книгу рекордів Гіннеса, тому що я, чесно кажучи, не знаю в світі вистав, яка безперервно іде майже 70 років.

Перший харківський сезон театра Леся Курбаса відкривив спектакль “Золоте черево”. Це сталося 16 жовтня 1922 року.

 

Юлія Поколодна