Старшокурсники академії Нацгвардії проходять стажування у військових частинах

Бойова підготовка, обслуговування військової техніки та озброєння, робота зі службовою документацією. Старшокурсники академії Нацгвардії України проходять стажування у військових частинах.

Майбутній командир взводу, 4-курсник  академії Нацгвардії України Роман Похил проходить стажування у військовій частині Харкова 3017. Нині триває відпрацювання алгоритму ліквідації масових заворушень.

Роман Похил, курсант Національної академії Нацгвардії України

На мені знаходиться таке спорядження – комплект захисний для рук та ніг, щит, бронежилет, шолом тощо. У цьому спорядженні віпрацьовуємо з солдатами шикування, бойові порядки з одного в інший, витіснення натовпу.

Вогневій підготовці – особлива увага.  У Нацгвардії з’являються нові види озброєння і важка бронетехніка. Тож, вишкіл курсантів триває на полігонах і тактичних полях, стрільби та практичні заняття максимально наближені до реальних бойових умов..

Роман Похил, курсант Національної академії Нацгвардії України

Завдяки нововведенням ми проводимо стрільби з таких видів озброєння, як СП9, кулемет Утьосова. З БТРів стріляли з башенної установки, з крупнокаліберного кулемета, танкового, ПКТ. Вдалося приймати участь у стрільбі з БТР4, гранатометів і ракетного комплексу.

У майбутті Роман бачить себе військовим офіцером. Солідарен із ним у виборі професії й Сергій Свинюк. На тактичному полі разом з іншими курсантами хлопець закріплює навички стрільби та обслуговування бронетехніки і зенітних установок.

Сергій Свинюк, курсант Національної академії Нацгвардії України

-Що роблять хлопці?

-Вивчають техніко – тактичні характеристики цієї техніки, як командувати розрахунками цієї техніки.

 

Сергій прагне боронити Батьківщину прагне з перших бойових зіткнень у зоні АТО. Говорить: друзі та родичі життєвий вибір цілком підтримують.

Сергій Свинюк, курсант Національної академії Нацгвардії України

Родичі ставляться нормально, вважаю, що кожен чоловік повинен служити в армії. Вважаю, що після ситуації, яка склалася на Сході, повинен боронити Батьківщину.

Невід’ємною частиною оновленої программи підготовки майбутніх командирів Нацгвардії є 4-тижневе стажування безпосередньо у військових частинах.

Андрій Фатьянов, заст. командира батальону по роботі з особовим складом частини

На данном этапе у нас проходят стажировку курсанты четверокурсники, они стажируются на командиров взводов. Помогают командирам взводов проводить занятия по боевой и гуманитарной подготовке. Общаются с личным составом, учатся командовать личным составом. И учатся правильно составлять служебную документацию.

Незабаром хлопці складатимуть іспити, а потім на них очікує справжня військова служба. У якості командирів взводів вони поповнять лави Національної гвардії України. Утім, більшість курсантів зізнається: служити планують у військових частинах рідних регіонів, де проходили стажування.

 

Мілен Мода